Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-03-06; 17:56:03 | Radom
Prezydent Radomia w Zarządzie Związku Miast Polskich
Prezydent Radomia Radosław Witkowski został członkiem Zarządu Związku Miast Polskich. Zdecydowali o tym delegaci na Zgromadzeniu Ogólnym ZMP w Poznaniu.

W skład Zarządu, którego kadencja potrwa 5 lat, weszli reprezentanci 30 miast. - To dla mnie ogromne wyróżnienie, ale jednocześnie zobowiązanie i poczucie odpowiedzialności. Dziękuję za okazane zaufanie. Polskie samorządy potrzebują silnej reprezentacji. Przed nami na pewno wiele wyzwań związanych m.in. z koniecznością wprowadzenia zmian dotyczących finansów samorządów - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Prezesem Związku na drugą kadencję został wybrany Zygmunt Frankiewicz, prezydenta Gliwic. - Chętnych do pracy w Zarządzie było sporo. Nie wszyscy mogli się do niego dostać. A to zobowiązuje tych, którzy zostali wybrani do tego, żeby te miejsca naprawdę dobrze wykorzysta - powiedział Zygmunt Frankiewicz. Jego zdaniem pomimo występujących wśród samorządowców podziałów ważniejsze jest to, co ich łączy. Zwrócił uwagę, że w poprzedniej kadencji napięcia polityczne rzadko przenosiły się na pracę Zarządu i dobrze by było, aby taka postawa została utrzymana, a członkowie Zarządu skoncentrowali się na obronie samorządu. Zaapelował również do wszystkich nowo wybranych członków Związku o większe i aktywniejsze zaangażowanie się w prowadzone przez ZMP prace, np. wykorzystanie potencjału urzędników miejskich przy opiniowaniu projektów ustaw i rozporządzeń.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft