Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-03-07; 07:27:02 | Edukacja
Za nami V Forum Samorządów Uczniowskich
W Amfiteatrze odbyła się gala podsumowująca V Forum Samorządów Uczniowskich w Radomiu. Samorząd Szkolny Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte został uznany za najlepszy w naszym mieście w roku szkolnym 2018/2019.

Pierwsza część tegorocznego Forum Samorządów Uczniowskich odbyła się w lutym br. w IV Liceum Ogólnokształcącym z oddziałami dwujęzycznymi im. dra Tytusa Chałubińskiego. Wówczas odbyły się warsztaty, a biorąca w nich udział młodzież mogła dowiedzieć się o prawach i obowiązkach samorządu uczniowskiego, o tym jak być dobrym liderem oraz jak przeprowadzić skuteczną akcję w szkole. Następnie uczestnicy pracowali w grupach i rozwiązywali zadania przygotowujące ich do realizacji właściwych projektów. Całości spotkania towarzyszyła dyskusja, w której uczniowie wymienili się swoimi doświadczeniami. Samorządy wylosowały również zadania, które miały na celu między innymi integrację środowiska szkolnego oraz zachęcenie do wspólnego działania na rzecz szkoły.

Druga cześć Forum, czyli Gala podsumowująca V Forum Samorządów miała na celu wyłonienie najlepszego SU. Po projekcji projektów przedstawiciele SU w kilku zdaniach opowiedzieli o przebiegu akcji. Prace oceniało jury w składzie którego zasiedli: główny inspektor wydziału edukacji Renata Słoniewska-Seta, wicemarszałek Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia Olga Tomczyk, nauczyciel języka polskiego z IV LO Monika Łukasiewicz oraz przedstawiciel gospodarza Gali Hubert Kaczmarczyk. Organizatorem V Forum Samorządów Uczniowskich był Parlament Młodzieży Miasta Radomia, jednak nie odbyło by się ono, gdyby nie nasi sponsorzy; Park Trampolin Jump World, Aquapark, Pizza Domino’s, Kino Helios, Fitness Platinium, Kawiarnia Otwarta, Fundacja Chałubińszczków oraz Klub Osiedlowy „Ustronie”. Pierwsze miejsce zajął Samorząd Uczniowski z Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte , drugie z I LO im. Mikołaja Kopernika, trzecie z Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej , a wyróżnienie otrzymał samorząd z II LO im. Marii Konopnickiej. Nagrody wręczył zwycięzcom wiceprezydent miasta Radomia Karol Semik.

- Dzięki Forum Samorządów w wielu radomskich szkołach średnich można było zaobserwować różne inicjatywy: zaczynając od dni kultury międzynarodowej poprzez turnieje sportowe, czy festyny kulinarne. Jesteśmy zadowoleni z faktu, że współpraca Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia wraz z Samorządami Uczniowskimi przynosi efekty. Głęboko wierzymy, że nie jest to koniec, a początek wspólnego działania na rzecz interesów radomskiej młodzieży - podsumowuje Franciszek Kowalczyk, Marszałek Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft