Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-03-07; 17:57:57 | Kultura
Teatr Powszechny beneficjentem ministerialnych programów!
Po dofinansowaniu, jakie w ramach programu operacyjnego „Teatr i taniec” radomski Teatr otrzymał na realizację „XIV Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego”, przyszła kolej na dwa kolejne wnioski. Obydwa uzyskały wysokie noty i pieniądze na realizację!

Dzięki środkom wywalczonym w konkursach grantowych MKiDN w 2019 Teatr będzie mógł zrealizować następujące zadania: „Modernizacja dużej sceny Teatru Powszechnego oraz przestrzeni przeznaczonej dla widzów - III ETAP” – dofinansowanie w wysokości 170 tys. zł. oraz „Wokół teatru - cykl działań edukacyjnych adresowanych do odbiorców różnych grup wiekowych” – dofinansowanie w wysokości 30 tys. zł.

Zakres pierwszego projektu obejmuje zakup wyposażenia sceny, m.in. zakup projektora multimedialnego, pianina, a także dokończenie działań związanych z modernizacją części budynku udostępnianej widzom, w tym poprawę oświetlenia głównych ciągów komunikacyjnych.
W ramach tegorocznego naboru do programu "Infrastruktura kultury" wpłynęły 542 wnioski, z czego ministerialną dotację na projekty infrastrukturalne otrzymało 117 wnioskodawców.

- Dzięki otrzymanej dotacji na drugi projekt, w nowym sezonie powrócimy do działalności edukacyjnej i popularyzatorskiej. Projekt składa się z trzech podstawowych ogniw warsztaty teatralne dla maluchów, warsztaty teatralne dla dzieci starszych, czytania dramatów z udziałem widzów oraz aktorów-amatorów. Udział we wszystkich formach aktywności będzie bezpłatny - czytamy w komunikacie.

W ramach tegorocznych naborów Teatr Powszechny pozyskał z programów ministerialnych dodatkowe środki w łącznej wysokości 464 tys. zł

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft