Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-03-08; 15:53:56 | Edukacja
Porozumienie podpisane. Ministerstwo rolnictwa przejmie szkołę agrotechniczną
Od 1 stycznia 2020 roku organem prowadzącym Zespół Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej w Radomiu będzie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dziś w Warszawie prezydent Radosław Witkowski i minister Jan Krzysztof Ardanowski podpisali porozumienie w sprawie przekazania szkoły na czas nieokreślony.

Od 1 stycznia jej działalność w całości będzie finansowana z budżetu ministerstwa. – Przekazując Zespół Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom zarówno ministerstwa, jak i szkolnej społeczności. Biorąc pod uwagę specyfikę szkoły, od początku byliśmy przychylni pomysłowi jej przekazania ministerstwu. Mam nadzieję, że placówka będzie się dynamicznie rozwijać - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Zgodnie z porozumieniem, przekazanie mienia Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej, czyli prawie 8-hektarowego terenu wraz z zabudowaniami, nastąpi w drodze darowizny, na mocy odrębnego aktu notarialnego.

W skład Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej w Radomiu wchodzi Technikum kształcące w pięciu zawodach oraz Branżowa Szkoła I Stopnia.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft