Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-03-11; 11:46:11 | Kultura
"Być kobietą..." wybrzmiało w międzypokoleniowym gronie
Z okazji Dnia Kobiet w Centrum Aktywności Seniorów przy ul. Traugutta 31/33, społeczność V Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta zorganizowała spotkanie pt. "Być kobietą...", które przyjęło formę wspólnego, międzypokoleniowego śpiewania.

Przybyłych licznie Gości w imieniu Centrum powitała Grażyna Jakubczyk, nad wszystkim czuwała Agnieszka Gierwatowska - nauczyciel VLO, która prowadziła imprezę, zaś na fortepianie grał Rafał Balicki. Dużą grupę wspierającą wspólne śpiewanie stanowiły uczennice z VLO.

Śpiewano m.in. "Małgośkę", "Bo z dziewczynami", "Baby, ach te baby", "Najwięcej witaminy", "Być kobietą, być kobietą", "Szła babeczka do laseczka", "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "Siedem dziewcząt z Albatrosa", "Biały miś", czy "Przez twe oczy zielone". Całe spotkanie było bardzo udane, wszyscy dobrze się bawili. Zaśpiewano ponad 20 piosenek. Na zakończenie młodzież liceum odśpiewała „Sto lat…”, a Panowie złożyli obecnym na spotkaniu Paniom serdeczne życzenia i przekonywali, że „Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów”.

- Myślę, że seniorom kolejny raz sprawiliśmy wielką przyjemność, gdyż chętnie włączali się we wspólne śpiewanie. Przygotowanie spotkania, piosenek zajmuje trochę czasu, ale warto było. To także lekcja dla moich uczennic, młodszego pokolenia, że należy dbać o relacje ze starszymi. Seniorzy są bardzo wdzięczni, gdy się o nich pamięta. Przy okazji chciałabym także podziękować Panu Rafałowi Balickiemu, który kolejny raz bezinteresownie wspiera moje pomysły - podkreśla Agnieszka Gierwatowska.

Pani Jakubczyk podziękowała wszystkim za obecność, społeczności VLO za poświęcony czas i przygotowanie spotkania, licząc na dalszą współpracę.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft