Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-03-14; 09:55:20 | Radom
Skorzystaj z usługi e-PIT w sobotę
W dniu 16 marca 2019 r. (sobota) w godzinach 12-20 prowadzona będzie akcja elektronicznego rozliczenia PIT w pięciu galeriach handlowych na terenie województwa mazowieckiego, także w Radomiu.

Stanowiska w galeriach handlowych mają charakter punktu promocyjno-informacyjnego i służą przede wszystkim do skorzystania z usługi Twój e-PIT – samodzielnie przez podatnika bądź z pomocą urzędnika. Osoby rozliczające się na miejscu otrzymają wydruk złożonego zeznania oraz urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania (UPO).

Pracownicy KAS będą też udzielać szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok oraz wyjaśniać wątpliwości związane z wypełnieniem zeznania podatkowego czy korzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń.

Każdy podatnik może skorzystać z pomocy urzędników. Wystarczy zabrać ze sobą rozliczenia PIT-11 jakie otrzymujemy od pracodawców lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w 2018 r. Jeśli podatnik chce skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentów uprawniających do skorzystania z ulg podatkowych. Bardzo ważne jest też, aby mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2017 rok) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2017 roku oraz wysokość nadpłaty/kwoty do zapłaty wynikające z zeznania za 2017 rok – będzie to potrzebne do identyfikacji danych w systemie Twój e-PIT.

Na stoiskach w galeriach handlowych będą też dostępne broszury informacyjne Ministerstwa Finansów oraz druki zeznań podatkowych. Na stanowiskach w centrach handlowych nie będą przyjmowane zeznania podatkowe PIT w formie papierowej.

W Radomiu stoisko ustawione będzie w Galerii Słonecznej, ul. Chrobrego 1 (I piętro).

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft