Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-03-15; 14:47:15 | Radom
Oddział Federacji Konsumentów w Radomiu zostanie zamknięty
15 marca, obchodzimy Światowy Dzień Konsumenta. Z tej okazji w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii odbyła się Konferencja Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów „System ochrony konsumentów w Polsce ― wyzwania”. Federacja Konsumentów w dniu wczorajszym zorganizowała natomiast Kongres Konsument 2019: Budowanie długofalowych relacji - z perspektywy konsumenta i przedsiębiorcy.

- Niestety, tegoroczny Światowy Dzień Konsumenta jest dla nas, dla Federacji Konsumentów, smutnym dniem. Poradnictwo konsumenckie Federacji Konsumentów, którym służyliśmy dotąd konsumentom, wyborem UOKiK, nie będzie już finansowane z budżetu państwa, ku naszemu ogromnemu zdumieniu i rozczarowaniu - mówi Kamila Gierwatowska, przedstawiciel oddziału w Radomiu. - W ubiegłych latach udzielaliśmy w skali kraju co roku ok. 65 000 porad w ponad 30 Oddziałach Federacji Konsumentów. Pomagaliśmy w pisaniu reklamacji i sporządzaliśmy wystąpienia do przedsiębiorców. Wskutek zaistniałej sytuacji rozważane jest wprowadzenie odpłatności za świadczone doradztwo i pomoc prawną. Papier, drukowanie pism, najem, utrzymanie łącza telefonicznego i internetowego dla porad bezpośrednich, telefonicznych i mailowych kosztuje. Ekonomia jest nieubłagana. Zatem na chwilę obecną Oddział Federacji Konsumentów w Radomiu, który udzielał skutecznie bezpłatnych porad, a mieścił się w budynku NOT-u, po blisko 20 latach zostanie do odwołania zamknięty - w imieniu Federacji Konsumentów przekazuje Kamila Gierwatowska.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft