Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-03-18; 18:28:43 | Radom
Kolejny przetarg w ramach projektu multimodalnego
Zakup i montaż nowych wiat i słupków przystankowych to kolejny etap wdrażania w Radomiu projektu multimodalnego. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozpoczął procedurę przetargową.

Zamówienie obejmuje przygotowanie dokumentacji oraz produkcję i montaż 15 podświetlonych wiat o różnych rozmiarach wraz ze słupkami przystankowymi. Wszystko ma być w barwach zgodnych z Systemem Informacji Miejskiej. Nowe zadaszenia staną na osiedlach XV-lecia oraz Akademickim. Stare wiaty z wybranych przystanków zostaną zdemontowane i ponownie zamontowane w innych częściach miasta.

Z uwagi na wartość całego projektu, ogłoszenie przetargowe najpierw pojawiło się on w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Oferty można składać do 24 kwietnia.

To już drugi przetarg w ramach projektu multimodalnego. Wcześniej Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił zamówienie na zakup 10 autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą. W dalszej kolejności planowane są przetargi na budowę nowych dróg dla rowerów oraz przebudowę wielopoziomowego parkingu przy ul. Kelles-Krauza.

Przypomnijmy, że projekt multimodalny jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Łączna kwota unijnego dofinansowania wynosi 56 mln zł.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft