Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-03-21; 09:40:43 | Kultura
Muzyczne wyróżnienie dla radomianki
Radomianka, Małgorzata Pietralska po raz drugi została laureatką Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych „Albertiana” 2019


Radomianka wystąpiła w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, na uroczystej gali Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych „Albertiana” 2019. Laureatka wykonała piosenkę z repertuaru zespołu Bajm „Ta sama chwila”. - Wykonanie to bardzo przypadło do gustu prowadzącym oraz publiczności, stąd też aplauzu nie było końca - podkreśla Paweł Mosiołek.

Imprezę poprowadziła Anna Dymna z Fundacją „Mimo wszystko", wspólnie z Fundacją im. Brata Alberta. To już drugie takie wyróżnienie, ponieważ w ubiegłym roku Małgosia również zajęła w Zgierzu pierwsze miejsce. Małgorzata Pietralska jest uczestniczką Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Dzierzkowskiej 9 w Radomiu. Tam też podczas zajęć terapeutycznych, w tym przypadku muzycznych jej talent odkrył Paweł Mosiołek, który od lat jest nie tylko terapeutą, ale również wokalistą oraz muzykiem.

- Gosia jest uzdolnioną osobą i ma ten talent dany z góry. Ja jestem tu tylko po to, by ją wspierać, dodawać wiary w siebie, a także czuwać na tym talentem by mogła go doskonalić w dobrym kierunku. Wiem z własnego doświadczenia, jak ważną rzeczą jest, gdy ktoś z zewnątrz w nas uwierzy. Wtedy łatwiej jest uwierzyć nam w siebie i sięgnąć po marzenia, które jak widać się spełniają – dodaje Paweł Mosiołek - Pragnę podziękować Izabeli Gmur - kierownikowi naszej placówki oraz współpracownikom za wsparcie i motywację w tych działaniach.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft