Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-03-22; 09:49:05 | Radom
W V LO zagrali dla Kamyka
W pierwszy dzień wiosny w hali sportowej V LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu zorganizowano wiosenny, charytatywny turniej siatkówki kobiet „Gramy dla Kamyka”. W ten sposób społeczność szkoły chciała pomóc swojemu koledze i zarazem uczniowi V Liceum Kamilowi Wurmańskiemu.

W turnieju udział wzięło dziewięć drużyn, które reprezentowały poszczególne klasy, a nazwy świadczyły, że jest wiosna. Na siatkarskim boisku można było podziwiać: Stokrotki, Fiołki, Tulipanki, Przebiśniegi, Sasanki, Bratki, Gerberki, Różyczki oraz Krokusy. Najpierw rywalizowano w grupach eliminacyjnych, a następnie w finałach. Gra była bardzo widowiskowa. Zwyciężyły Bratki- to uczennice z klasy IIIG, przed Różyczkami z klasy IE oraz Fiołkami z IIIH.

Na turniej przybył także gość specjalny - Kamil wraz ze swoją Mamą. Gdy pojawił się na sali uczniowie przywitali Go głośnymi brawami. To był bardzo wzruszający moment. Pani Wurmańska podziękowała wszystkim za to, że nie zapominają o Kamilu i za okazywane wsparcie, bo VLO nie pierwszy raz pomaga. Wielkie podziękowanie skierowała do Dyrekcji, Nauczycieli WF wraz z uczennicami klasy IIIH, do Samorządu Uczniowskiego z opiekunami Panią Anną Rychlicką i Panią Kariną Zgrzebniak oraz do osoby koordynującej imprezę Pani Agnieszki Gierwatowskiej.

Kamil Wurmański ma teraz już 20 lat. W lipcu 2015 roku w czasie wyjazdu wakacyjnego miał zatrzymanie krążenia i akcji serca. Do tej pory nie ustalono przyczyny zaistniałej sytuacji. Wskutek długiej reanimacji nastąpiło niedotlenienie mózgu. Kamil przebywał na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej w Szpitalu Uniwersyteckim na Prokocimiu w Krakowie, następnie zaś w Klinice Budzik. Od sierpnia 2016 Kamil jest już w domu. Największym postępem jest to, że zaczął chodzić – to efekt długiej rehabilitacji. Jednak nadal nie ma z nim większego kontaktu. Kamil na co dzień jest pod opieką Ośrodka dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Radomiu, korzysta również z prywatnych godzin rehabilitacji, spotyka się z logopedą, fizjoterapeutą. Od czasu do czasu potrzebne są też wizyty u specjalistów. Rodzice szukają pomocy w całej Polsce. Wszystko to wymaga dużych nakładów finansowych.

Także w PSP 33 zorganizowano turniej piłkarski, o którym można przeczytać TUTAJ


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft