Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-03-25; 07:46:24 | Radom
Koncertowali dla hospicjum
W niedzielny wieczór w Bazylice Mniejszej św. Kazimierza na radomskim Zamłyniu odbył się koncert charytatywny na rzecz Hospicjum Królowej Apostołów.

W pierwszej części zagrała i zaśpiewała znakomita polska pieśniarka, kompozytorka i autorka tekstów Antonina Krzysztoń wraz z Marcinem Majerczykiem, gitarzystą, aranżerem. Ta znana wokalistka swoim przejmującym głosem wykonała wiele pięknych utworów i włączała publiczność do wspólnego śpiewania. W drugiej części znane pieśni wykonała Halina Sowińska- Winiarska, solistka operowa, której towarzyszył znany radomianin, ceniony artysta muzyk, kompozytor, dyrektor festiwali muzycznych Robert Grudzień. Na zakończenie każdej części publiczność biła brawa na stojąco, a artyści otrzymali kwiaty w dowód wdzięczności.

Na zakończenie głos zabrał założyciel hospicjum w Radomiu ksiądz Marek Kujawski. To właśnie on i wolontariusze od 15 lat pomagają godnie odejść chorym. Wspierają także ich krewnych, dla których śmiertelna choroba jest ciosem, z którym nie mogą sobie sami poradzić.

Koncert charytatywny, który odbył się w Bazylice miał zwrócić uwagę na ogromną potrzebę wsparcia hospicjum. Ksiądz Kujawski podziękował wykonawcom za wspaniały występ i zaznaczył, że można przekazać 1% podatku lub zostać wolontariuszem – nie zawsze mającym przygotowanie medyczne, bo potrzeby są różne.

Dochód z koncertu przeznaczony został całkowicie na działalność Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft