Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-03-25; 15:00:22 | Kultura
Uczniowie Kopernika na Koncercie Talentów
Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Radomiu spotkała się na uroczystym Koncercie Talentów z okazji Święta Patrona Szkoły.


W gościnnych murach Resursy Obywatelskiej w wydarzeniu uczestniczyli nie tylko dyrekcja szkoły, uczniowie, nauczyciele i pracownicy, lecz również goście honorowi: Wojciech Nalberski - dyrektor Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura Radom, ks. Arkadiusz Bieniek i Ewa Kutyła - członkowie Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół I LO oraz licznie zgromadzeni Rodzice.

I Liceum Ogólnokształcące w Radomiu wyposaża swoich uczniów w niezbędne na rynku pracy kompetencje kluczowe i szlifuje ich talenty. - Mogliśmy podziwiać największe sukcesy szkoły z roku szkolnego 2018/2019 - uzyskanie tytułu srebrnej szkoły w rankingu Perspektyw 2019, zwycięskiego tytułu Edukator na Mazowszu w kategorii szkół ponadgimnazjalnych oraz tytułu Dobrze ZaPROJEKTowanej Szkoły w projekcie międzynarodowym i wicemistrza samorządów podczas V Forum Samorządów Uczniowskich - relacjonuje Emilia Sowa, wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącego.

- Zobaczyliśmy, że I LO, które dzięki swoim osiągnięciom w ostatnich latach staje się niezwykle popularne wśród kandydatów do szkół, znane jest również w świecie. Zaś jeden ze zwycięzców - Finalista XXXIX Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości - Blok A i laureat Nagrody III stopnia w kategorii NAUKA i OŚWIATA Bartłomiej Matuszczak (opieka naukowa: dyrektor Agnieszka Ścieglińska) zachęcał swoje koleżanki i kolegów do udziału w olimpiadach. Nie zabrakło również krótkiego filmiku dokumentującego szkolne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę - dodaje.

Uroczystości dodały blasku znakomite występy wokalne - solo i duety, wśród których po raz pierwszy pojawili się także rodzice akompaniujący swoim dzieciom. Uczniowie I LO tańczą w najlepszych zespołach. Na scenie można było podziwiać tancerzy: tegorocznych Mistrzów Świata - miniformacji HIP-HOP ROCKSTEP oraz zespół Infinity Młodzieżowego Domu Kultury. Mistrz Polski w tańcach latynoamerykańskich przedstawił relację z udziału formacji CMG w Mistrzostwach Świata w Chinach. Spotkanie zakończyło się spektaklem "Kandydatki na żonę" finalistów Ogólnopolskiego Przeglądu Przedstawień Anglojęzycznych "Mini Globe".

Obchody Święta Patrona Szkoły właśnie w pierwszym dniu wiosny zainicjowała dyrektor Agnieszka Ścieglińska. Wydarzenie jest świetną alternatywą dla tzw. dnia wagarowicza - gromadzi całą społeczność szkolną na wspólnym świętowaniu.

fot. profil facebookowy szkoły
Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft