Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-03-25; 15:09:46 | Kultura
Grandioso wyrusza na Fiesta de la Magdalena
Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta Grandioso w dniach 28-31 marca 2019 weźmie udział w jednej z największych fiest wiosennych w Europie.

Jest to święto obchodzone w Castellón de la Plana upamiętniające początki miasta. Wywodzi się z XV wieku. Wśród wielu atrakcji jego obchodów wyróżniają się pochód „Pregó”, nocna procesja zwana „El Retorno” oraz pochód z „gaiatas” – wielobarwnie oświetlonymi latarniami i pastorałami. Koncerty, pokazy pirotechniczne, ofiary z kwiatów, degustacje gastronomiczne dopełniają program tygodniowych obchodów.

Dariusz Krajewski, dyrektor orkiestry podkreśla, że otrzymała ona zaproszenie na ten festiwal w dowód uznania poziomu wykonawczego. - Znajdziemy się w doborowym towarzystwie najlepszych orkiestr ze świata. W tegorocznym, 31 festiwalu wezmą udział zespoły z Holandii, Hiszpanii, Słowacji, Szwajcarii, USA, Portoryko, Malezji, a także Szkoła Samby z Brazylii - zwycięzcy zeszłorocznego karnawału. Organizatorzy zapewniają hotel, wyżywienie oraz częściowo koszty przejazdu, resztę pokrywają rodzice oraz Stowarzyszenie Grandioso.

Podczas festiwalu orkiestra zaprezentuje głównie Paradę Uliczną - w tej kategorii jest Mistrzem Europy z roku 2016 i wicemistrzem z roku 2018. Kilkukilometrowe przemarsze będą się odbywać dwa razy dziennie. Nie zabraknie również zwiedzania w czasie wolnym i wycieczki nad Morze Śródziemne. Zespół przygotowuje się już od ponad miesiąca, korzystając z uprzejmości dyrekcji XIII LO , która udostępniła salę gimnastyczną do prób.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft