Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-03-26; 07:16:01 | Radomski
Droga Krzyżowa dla twardzieli - zapisz się już dzisiaj!
Ciemność - samotność - zmęczenie - cisza. Blisko 50 km nocnej wędrówki, 14 stacji z Radomia do Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Skrzyńsku - tak przebiegać będzie kolejna odsłona Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która po raz szósty wyruszy z Radomia!

Nie warto żyć normalnie, trzeba żyć ekstremalnie - to hasło przyświecające uczestnikom ekstremalnej drogi krzyżowej. Uczestnicy ubiegłorocznych edycji podkreślali, że to wyjątkowe wydarzenie.

W tym roku ekstremalna droga krzyżowa z Radomia wyruszy po raz szósty, 12 kwietnia marca. Trasa będzie biegła głównie mało uczęszczanymi drogami asfaltowymi. Pozostałe odcinki to drogi polne, leśne oraz łąki. Niezbędna będzie dobra latarka. W zależności od warunków atmosferycznych drogi gruntowe mogą być błotniste – konieczne jest więc także odpowiednie obuwie. W tym roku uczestnicy mają do wyboru pięć tras z Radomia do Skzyńska (od 43 do 50 km) oraz do Skarżyska-Kamiennej. Są także trasy z Szydłowca, Iłży (na Święty Krzyż), Jastrzębii, Białobrzegów czy Tczowa. Trasy można znaleźć pod adresem: https://www.edk.org.pl/trasy.html

Radomska EDK rozpocznie się mszą świętą w radomskiej katedrze, 12 kwietnia, o godz. 19.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft