Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-03-26; 18:42:30 | Radom
Wsparcie dla niepełnosprawnych studentów
Do końca marca niepełnosprawni studenci mieszkający w Radomiu mogą ubiegać się o wsparcie finansowe na pokrycie kosztów związanych z nauką. Po raz kolejny Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej realizuje program "Aktywny samorząd" realizowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Do 31 marca przyjmowane są wnioski na semestr letni. W ramach "Aktywnego samorządu" niepełnosprawni studenci mogą ubiegać się o dofinansowanie kosztów nauki w następujących formach:
- dodatku na pokrycie kosztów kształcenia w wysokości do 1.000 złotych (podręczniki, pomoce naukowe),
- dodatku na opłacenie przeprowadzenia przewodu doktorskiego w wysokości do 4.000 złotych,
- opłaty za naukę (czesne) – to równowartość kosztów czesnego w ramach jednej realizowanej formy kształcenia na poziomie wyższym. Dofinansowanie powyżej kwoty 3.000 zł jest możliwe wyłącznie w przypadku, gdy wysokość miesięcznego dochodu wnioskodawcy nie przekracza kwoty 764 złotych (netto) na osobę.

W ubiegłym roku w ramach modułu II - pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym niepełnosprawnym studentom przyznano łącznie kwotę 429 731 złotych.

Informacje na temat zasad programu oraz wzory wniosków są dostępne na stronie internetowej www.bip.mops.radom.pl (zakładka „Niepełnosprawni” oraz zakładka „Wzory wniosków”). Wnioski można składać za pośrednictwem poczty, platformy ePUAP lub osobiście w siedzibie Ośrodka przy ulicy Limanowskiego 134 w Dziale Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych p. 111 (I piętro) w godz. 7.30 do 15.30, telefon 48 3608288.

Wnioski na semestr zimowy będą przyjmowane od 1 września do 10 października. Program dotyczy tylko osób zamieszkujących na terenie miasta Radom. Jego realizacja będzie uzależniona od wysokości środków finansowych przekazanych przez PFRON - informuje radomski MOPS.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft