Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-03-28; 11:16:22 | Kultura
Niecodzienny koncert w radomskim Teatrze
W piątek 29 marca o godz. 19.00 Teatr Powszechny w Radomiu zaprasza na niecodzienny koncert - "Za sen mój chodzę na czereśnie" w wykonaniu Julii Sawickiej z zespołem. Materiał muzyczny, łączący elementy jazzu, folku i muzyki pop, powstał z fascynacji wokalistki poezją Tadeusza Nowaka.

Julia Maria Sawicka jest wokalistką i pianistką obdarzoną niezwykle zmysłowym głosem, którym z wielką pasją wyśpiewuje jazz.

Wobec poezji Tadeusza Nowaka (1930 - 1991) trudno pozostać obojętnym. Ileż w niej ludzkiej słabości, ale też wielkości, na którą potrafimy się zdobyć. Strofy krakowsko-warszawskiego twórcy roją się od aniołów, żebraków, władców, uczłowieczonych zwierząt i roślin, które nie zawsze tylko milcząco nam się przyglądają. Pachną ciężko oddychającą ziemią i krochmaloną suknią młodej dziewczyny, gotującej się do dorosłości. Spoza tej bogatej w ornamenty mitologii wyziera też oczywiście muzyka. Raz przygrywająca nam do odwiecznego tańca tandetnie, wręcz hałaśliwie, niczym wiejski grajek, co instrumentu dostroić nie zdołał. Innym razem, subtelnie nad wyraz, prawie niebiańsko, wyrzucając z siebie dźwięki o nieziemskim pochodzeniu. Bo Nowak ma wyjątkowy słuch. Dlatego i my słuchajmy. W takie podróże nie zabierze nas wielu poetów. O takich słowach się nie zapomina.

Koncert odbędzie się 29 marca o godz. 19.00, na scenie kameralnej.
Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie Teatru.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft