Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-03-29; 11:32:38 | Radom
Młodzież i seniorzy stworzyli NIEzwykłą historię
Chęć pogłębienia wzajemnego zrozumienia i relacji międzypokoleniowych - to jedno z głównych założeń projektu pt. NIEzwykła historia, realizowany przez uczniów Zespołu Szkół im. J. Kochanowskiego w Radomiu

Zadanie realizowane jest w ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii". - Jedną z inicjatyw, których się podjęliśmy było zorganizowanie serii spotkań w Centrum Aktywności Seniora w Radomiu we współpracy z panią dyr. Grażyną Jakubczyk. Ponadto w naszej szkole zorganizowaliśmy wystawę o łączniczce z Powstania Warszawskiego - Pani Annie Przytule. Współpracujemy z Ambasadą USA, z której dostaliśmy pomoc finansową w formie grantu na realizację projektu i kawiarnią Siódme Niebo oraz drukarnią drukpoint - wylicza Paulina Wdowiak, koordynator ds. kontaktu z partnerami.

Właśnie odbyło się ostanie spotkanie w Centrum, a jego tematem przewodnim były różnice w szeroko pojętej kulturze między pokoleniami. - Na początku do każdego z zespołów składających się z młodzieży i osób starszych rozdaliśmy kartki z danym tematem do poruszenia np. relacje międzyludzkie czy moda. Po pięciu minutach zespoły wymieniały się karteczkami. Na koniec porównaliśmy wyniki, wywiązała się ciekawa rozmowa. Kolejną wspólną zabawą był quiz - kahoot o kulturze zestawienie lat 60 70 i 2000. Wygrał zespół o nazwie "pineski". Na zakończenie naszego spotkania wspólnie śpiewaliśmy dawne piosenki np. Marka Grechuty i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Szczególnie ciekawe było przedostanie spotkanie, na którym studenci w formie gier i zabaw przeprowadzili lekcje angielskiego dla seniorów. Chcieliśmy pokazać, że warto i miło uczyć się języka nawet w starszym wieku. Myślę, że projekt i cała inicjatywa dała nam możliwość poznania nowych ludzi w szczególności osób starszych i spędzenia z nimi czasu - informuje koordynatorka.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft