Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-03-29; 13:16:56 | Kultura
Poznaliśmy finalistów Wielkiej Ligi Czytelników
"Łukasz i kostur czarownicy" oraz "Petronela z jabłoniowego sadu - czary mary" to tytuły książek, których bohaterowie spędzali ostatnio sen z powiek 27 uczniom z 9 powiatów województwa mazowieckiego.

Uczniowie ci w trzyosobowych zespołach walczyli w czwartek, 28 marca w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu o tytuł Mistrza Województwa oraz awans do finału krajowego IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Celem tego projektu, objętego patronatem Ministra Edukacji Narodowej, jest promocja czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodzin.

Rywalizacja przebiega w czterech etapach: szkolno–bibliotecznym, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. W roku bieżącym gospodarzem finału wojewódzkiego była Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu. Po godzinnych zmaganiach z testem uczestnicy konkursu powrócili w ramiona rodziców i opiekunów, a następnie wyruszyli na wycieczkę połączoną z grą biblioteczną. Poszukiwanie „pająków” w zakamarkach biblioteki oraz rozwiązywanie zagadek było przyjemnym (mamy nadzieję) zakończeniem trzeciego, etapu Wielkiej Ligi Czytelników.

Autor zdjęć: BP w Radomiu
Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz
powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft