Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-04-01; 09:43:32 | Radom
Możliwości obsadzenia dyżurów na SOR wyczerpane
Z powodu braku lekarzy Radomski Szpital Specjalistyczny najprawdopodobniej nie zapewni w kwietniu pełnej obsady w module internistyczno-kardiologicznym w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Taką informację przekazał pod koniec minionego tygodnia prezydentowi Radomia dyrektor miejskiego szpitala. Dyżuru nie będzie 1 kwietnia. Zagrożone są także dyżury 5, 13, 15, 19 i 23 kwietnia. W związku z tym szpital jest zmuszony zwrócić się do Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i innych szpitali o przewożenie i przyjmowanie chorych w tych dniach.

- Z informacji dyrektora szpitala wynika, że zostały wyczerpane wszelkie możliwości obsadzenia dyżurów. Lekarze mimo proponowanej wysokiej stawki dyżurowej stanowczo odmawiają pełnienia dyżurów w SOR z powodu ogromnego przeciążenia pracą na skutek wzmożonej zgłaszalności pacjentów. Podczas dyżuru zgłasza się przeciętnie ok. 200 pacjentów. Efektu nie przyniosły też starania dyrekcji dotyczące zatrudnienia dodatkowych lekarzy z zewnątrz - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik. Podkreśla, że bardzo duża zgłaszalność chorych do SOR w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym wynika z jego położenia w centrum miasta, co powoduje, że zdecydowana większość pacjentów trafia właśnie tu, a nie na Józefów.

W związku z zaistniałą sytuacją władze miasta zwróciły się z prośbą o pomoc do wojewody. - Uważamy, że konieczne jest jak najszybsze ustalenie harmonogramu naprzemiennych ostrych dyżurów na terenie Radomia, ponieważ wiemy, że szpital na Józefowie jest znacznie mniej obciążony i ma możliwości przyjmowania pacjentów. Mam nadzieję, że takie rozwiązanie pozwoli w jak najkrótszym czasie ustabilizować sytuację - podkreśla wiceprezydent.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft