Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-04-01; 16:37:11 | Radom
Miasto ogłosiło przetarg na budowę PSZOK
W Radomiu powstanie drugi Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Będzie się on mieścił przy ulicy Wjazdowej. Miasto ogłosiło przetarg na jego zaprojektowanie i budowę. Inwestycja będzie współfinansowana z funduszy unijnych. Miasto ma na ten cel przyznane ponad 2 miliony złotych.

Obecnie w Radomiu działa tylko jeden Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, który mieści się przy ulicy Witosa. - Drugi ma służyć przede wszystkim mieszkańcom południowej części miasta. Po uruchomieniu punktu przy ulicy Wjazdowej nasz system zbiórki odpadów będzie kompletny – ocenia wiceprezydent Konrad Frysztak

Przy ulicy Wjazdowej ma powstać rampa umożliwiająca rozładunek poszczególnych rodzajów odpadów do osobnych kontenerów, pomieszczenia magazynowe do zbiórki odpadów niebezpiecznych oraz tzw. ekobazar, czyli miejsce, w którym będą gromadzone odpady nadające się do ponownego wykorzystania. W planie jest też utworzenie ścieżki edukacyjnej, która ma powstać przede wszystkim z myślą o najmłodszych mieszkańcach miasta. W punkcie nieodpłatnie będą przyjmowane m.in. odpady wielkogabarytowe, np. meble, sprzęt RTV i AGD, zużyte opony, odpady budowlane i inne.

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych ma zostać oddany do użytku pod koniec lipca 2020 roku - informuje radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft