Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-04-02; 09:19:18 | Radomski
Nasze szkoły wezmą udział w programie MultiSport
W województwie mazowieckim rozpoczęła się II edycja programu edukacyjnego Aktywne Szkoły MultiSport. Wśród uczestników są trzy szkoły z naszego regionu - PSP nr 15 w Radomiu, SP w Rogalinie i w Starach Zawadach.

Uczniowie i ich rodzice przez 12 miesięcy będą zwiększać poziom aktywności fizycznej. Dlaczego? Bo aktywne dzieci są zdrowsze i lepiej radzą sobie z nauką - podkreślają organizatorzy.

Efekty dodatkowej aktywności dzieci sprawdzą podczas bajkowego testu sprawnościowego, który dwukrotnie odwiedzi mazowieckie szkoły. Test sprawnościowy obejmuje 9 prostych ćwiczeń fizycznych, łącząc w sobie kochaną przez dzieci technologię, ruch i fabułę, w której uczniowie stawiają czoła Potworom z Galaktyki Bezruchu.

I edycja programu Aktywne Szkoły MultiSport odbyła się na Dolnym Śląsku. W wyniku programu 86 proc. szkół poprawiło wyniki sprawności fizycznej swoich uczniów, a dzieci odzyskały 43 proc. sprawności, którą ich rówieśnicy w naturalny sposób stracili w dekadzie 1999-2009.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft