Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-04-02; 12:55:54 | Radom
Sala obrad Rady będzie miała patronkę
Nowa sala obrad Rady Miejskiej w ratuszu będzie nosiła imię Marii Kelles-Krauz, działaczki społecznej, pierwszej w Polsce kobiety, która została prezesem Rady Miejskiej.

W setną rocznicę tego wydarzenia radomscy radni jednomyślnie przyjęli stanowisko w sprawie upamiętnienia postaci, która - jak napisano - „...w tych niełatwych czasach działała w szczególny sposób na rzecz radomskiej społeczności oraz wybitnie wpisała się w historię naszego miasta”.

Na nadzwyczajnej sesji została także zaprezentowana tablica pamiątkowa, która z inicjatywy grupy społeczników zostanie umieszczona na ścianie gmachu ratusza. Jej odsłonięcie jest planowane na wrzesień.

W nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej uczestniczył m.in. jeden z potomków Marii Kelles-Krauz. - Już 100 lat temu Radom pokazał, jaki może być progresywny. Wkrótce po tym, jak kobiety uzyskały prawa wyborcze, Maria Kelles-Krauz została przewodniczącą Rady Miejskiej w Radomiu, jako pierwsza kobieta w Polsce, a może i na świecie. Dlatego uhonorowanie jej może być czymś, co wyróżni Radom na tle innych miast i pokaże, że stać go na wiele – powiedział Michał Kelles-Krauz.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft