Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-04-03; 10:41:41 | Radom
Coraz bliżej zakupu elektrycznych autobusów
Jedna oferta wpłynęła w przetargu na zakup autobusów elektrycznych wraz z towarzyszącą infrastrukturą. To jedna z inwestycji, które będą realizowane w ramach projektu multimodalnego, współfinansowanego z funduszy unijnych. Ofertę złożyła firma Solaris.

Zaproponowana kwota to nieco ponad 31 milionów 967 tysięcy złotych. Jednocześnie oferent zadeklarował udzielenie trzyletniej gwarancji na autobusy Urbino 12 Electric oraz całą infrastrukturę ładującą. - Teraz złożona oferta musi zostać sprawdzona pod kątem formalnym, prawnym oraz rachunkowym. Prace komisji mogą potrwać około 4 tygodni. Zgodnie z założeniami nowe, elektryczne autobusy powinny się pojawić na radomskich ulicach w połowie przyszłego roku - mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Przypomnijmy, że przedmiotem postępowania jest zakup 10 pojazdów elektrycznych wraz z ładowarkami. Dwie z nich to tak zwane ładowarki pantografowe, umożliwiające szybkie naładowanie pojazdu między kursami. Mają one stanąć na pętlach na Południu oraz Gołębiowie I. Dodatkowo kupionych ma być także 10 ładowarek, które będą zamontowane w zajezdni autobusowej.

To pierwszy przetarg w ramach całego projektu multimodalnego. Sukcesywnie będą rozstrzygane kolejne, m.in. na zakup nowych wiat przystankowych, biletów i tablic Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Przygotowano już także dokumentację na przetarg dotyczący budowy trzech ścieżek rowerowych w mieście. Ma on zostać ogłoszony w ciągu kilkunastu dni - informuje radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft