Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-04-04; 12:14:39 | Radom
Naprzemienne ostre dyżury będą od maja?
Dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego i prezes Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego na Józefowie wspólnie wystąpią do wojewody mazowieckiego o wprowadzenie harmonogramu naprzemiennych, ostrych dyżurów na oddziałach: chorób wewnętrznych, kardiologii, pediatrii, neurologii, ginekologii i położnictwa, neonatologii i okulistyki.

Takie ustalenie zapadło podczas spotkania w Urzędzie Miejskim. Wniosek do wojewody ma zostać wysłany jutro. – Mamy nadzieję, że wprowadzenie naprzemiennych dyżurów na oddziałach umożliwi unormowanie sytuacji na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Zmniejszy się liczba hospitalizowanych pacjentów, tym samym lekarze nie będą tak mocno obciążeni pracą. W efekcie nie powinno już być problemów z obsadzeniem wszystkich dyżurów na SOR - poinformował po spotkaniu wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Wniosek przygotowywany przez dyrektora RSzS i prezesa MSzS będzie dotyczył wprowadzenia naprzemiennych dyżurów od początku maja. Natomiast jutro najprawdopodobniej nie uda się jeszcze zapewnić pełnej obsady odcinka kardiologiczno-internistycznego w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym przy ul. Tochtermana. - Jest jednak szansa, że pełna obsada będzie już we wszystkie pozostałe dni kwietnia. Grupa lekarzy wraca z egzaminów specjalizacyjnych i sytuacja kadrowa w szpitalu się poprawi - informuje wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft