Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-04-04; 13:23:35 | Radom
Żywa dyskusja o autyzmie
O autyzmie wiemy za mało, dowiadujemy się za późno, oceniamy niesprawiedliwie - to jeden z wniosków płynących z raportu OSA, nad którym pochylili się uczestnicy piątej Ogólnopolskiej Konferencji naukowo–szkoleniowej "Autyzm – zrozumieć i pomóc”

Blisko 250 osób wzięło udział w zorganizowanej przez Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych oraz Stowarzyszenie "Do Celu" konferencji "Autyzm – zrozumieć i pomóc". Odbyła się ona w Auli Głównej UTH w Radomiu.

Konferencja skierowana była do nauczycieli i terapeutów szkół specjalnych, ogólnodostępnych, przedszkoli, pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych, logopedów, psychologów, dyrektorów szkół, studentów oraz rodziców dzieci ze spektrum autyzmu. Poświęcona była formom pomocy dla małych dzieci z autyzmem oraz dla starszych wysoko funkcjonujących osób z autyzmem i Zespołem Aspergera.

Na szczególna uwagę zasługiwały prezentacje nowego podejścia w terapii osób z ASD. W związku z powyższym, swoje wykłady zaprezentowały: dr Nela Grzegorczyk, prezes Polskiego Stowarzyszenia Terapii Behawioralnej, superwizor behawioralny, dyrektor Niepublicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy UMIEM w Krakowie, która mówiła o tym, czy istnieje idealna szkoła dla osób z autyzmem; mgr Ewa Kuliga, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Terapii Behawioralnej, która zajęła się tematem "Trudny uczeń ze spektrum autyzmu w klasie szkolnej- jak można mu pomóc?"; dr Joanna Kwasiborska–Dudek - certyfikowany terapeuta i trener metody ESDM, która mówiła o ESDM, jako skuteczna forma pomocy dla małych dzieci z autyzmem czy w końcu mgr Joanna Mikołajczyk, terapeuta behawioralny PSTB, która poruszyła temat „Rozwijanie komunikacji małego dziecka z autyzmem z wykorzystaniem Metody Zachowań Werbalnych”.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft