Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-04-09; 10:43:33 | Radom
Agnieszka Gierwatowska z Medalem Senatu RP
Medal Senatu Rzeczypospolitej Polskiej radomianka otrzymała z rąk wicemarszałka Senatu, Adama Bielana. Przyznany on został za działalność społeczną, a szczególnie krzewienie idei parlamentaryzmu. Medal ten jest szczególnym wyróżnieniem, przyznawanym za osiągnięcia na rzecz Polski i Polaków, za całokształt działalności, dzięki której obdarowany przyczynia się do poprawy życia społecznego.

Agnieszka Gierwatowska jest radomianką od urodzenia i z wyboru, nauczycielem dyplomowanym w V Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu, za swoją pracę otrzymała brązowy Krzyż Zasługi i medal KEN. Została też nominowana w ogólnopolskim konkursie do tytułu „Nauczyciel Roku” oraz otrzymała statuetkę „Belfer Roku 2017” i "Lider Przedsiębiorczości". Za wspieranie Warsztatów Terapii Zajęciowej "Do celu" otrzymała odznakę "Przyjaciela WTZ", zaś za swoją działalność charytatywną i społeczną z rąk Prezydenta Radomia dostała nominację do tytułu Dobroczyńcy Roku.

Agnieszka Gierwatowska od wielu lat społecznie poświęca czas i na zasadach pro publico bono organizuje lub współorganizuje wiele przedsięwzięć. Jest pomysłodawczynią miejskich imprez np. śpiewania pieśni patriotycznych „Rozkwitały pąki białych róż…”, z okazji Dnia Babci i Dziadka „Kochana Babciu, Kochany Dziadku”, czy Dnia Kobiet „Być kobietą…”, które odbywają się w radomskiej Łaźni, Resursie Obywatelskiej, czy Centrum Aktywności Seniora. Współpracuje z Grupą Poetycką „Eliksir” i wspiera organizacyjnie ich prezentacje.

Jako współopiekun wolontariuszy radomianka w swojej szkole jest inicjatorką różnych przedsięwzięć charytatywnych oraz współorganizatorem wielu akcji np. św. Mikołaj w szpitalu, Aniołki Miłości w domach pomocy społecznej i zakładzie opieki długoterminowej, kubki dla bezdomnych, zostań Aniołem Stróżem chorego dziecka, mecze charytatywne, zabawy integracyjnej. Jest także koordynatorem wolontariuszy na turniejach rugby osób na wózkach w Radomiu oraz wolontariuszy ze swojej szkoły na Radom Basket Cup. Sama jest wolontariuszem w wielu akcjach i spotkaniach oraz włącza swoich uczniów np. Bal Seniora, Wigilia i Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych, piknik charytatywny Off Road.

Od 5 lat Agnieszka Gierwatowska współorganizuje akcję, dzięki której wraz z innymi chce Odczarować Zespół Downa. Już kilka tysięcy osób zobaczyło spektakl „Peregrinus - władca serc” w wykonaniu radomskiej młodzieży. Przedstawienie pokazywano wielokrotnie w Radomiu, Opocznie, czy Sejmie RP w Warszawie. Razem z dwiema koleżankami z VLO prowadzi całoroczną zbiórkę plastikowych nakrętek. Tylko w ubiegłym roku oddano ponad tonę na szczytny cel. W swojej placówce organizuje obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa oraz Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Od początku swojej pracy organizuje wyjazdy do Parlamentu RP. Uczniowie, a ostatnio też radomscy seniorzy, dzięki jej zaangażowaniu mogli zwiedzić budynki Pałacu Prezydenckiego, Sejmu i Senatu RP oraz dowiedzieć się o historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft