Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-04-09; 18:32:56 | Radom
Wielkanocny kiermasz wyrobów terapii zajęciowej
W najbliższy piątek, 12 kwietnia 2019 r., w godzinach 10:00–14:00 w holu usytuowanym na I piętrze w budynku Urzędu Miejskiego od strony ul. S. Żeromskiego 53 odbędzie się Wielkanocny Kiermasz Wyrobów Terapii Zajęciowej

Podczas kiermaszu można będzie nabyć ozdoby świąteczne i okolicznościowe wykonane przez uczestników radomskich Warsztatów Terapii Zajęciowej, organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów w ramach zajęć terapeutycznych.

To już 14 lat jak Urząd Miejski zamienia się w niezwykłe miejsce pełne świątecznych, ręcznie wykonywanych ozdób. Po raz pierwszy Kiermasz zorganizowany został w roku 2005, a udział w nim wzięło 5 Warsztatów Terapii Zajęciowej. Z roku na rok zainteresowanie Kiermaszem zwiększało się – w tym roku weźmie w nim udział blisko 20 podmiotów.

Podczas Kiermaszu będzie można zobaczyć oraz oczywiście kupić niepowtarzalne efekty pracy podopiecznych WTZ-ów i innych podmiotów pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Wśród wyrobów znajdą się między innymi różnej wielkości koszyki plecione z wikliny, kartki świąteczne, pisanki, ozdoby na wielkanocny stół, a także torby na zakupy, figurki ulepione z gliny i wiele innych wyjątkowych przedmiotów. Środki finansowe uzyskane podczas kiermaszu przeznaczone zostaną w całości na działania z zakresu rehabilitacji społecznej i terapii podopiecznych podmiotów biorących udział w Kiermaszu.

Celem Kiermaszu jest stworzenie osobom niepełnosprawnym możliwości rehabilitacji zawodowej i społecznej w zakresie pozyskania lub przywracania umiejętności niezbędnych do codziennego życia. Rehabilitacja odbywa się przy zastosowaniu technik terapii zajęciowej, zmierzających do rozwijania umiejętności wykonywania czynności życia codziennego oraz zaradności osobistej.

Kiermasz rękodzieła to nie tylko umożliwienie niepełnosprawnym osobom prezentacji swoich prac, to dla nich nie tylko duża satysfakcja, ale również mobilizacja do dalszej pracy twórczej i rozwijania swoich zainteresowań i umiejętności - informuje radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft