Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-04-10; 19:57:58 | Radom
Powstanie drugi odcinek trasy N-S
Rozpoczynają się przygotowania do realizacji drugiego etapu budowy trasy N-S. Nowy odcinek ma połączyć ulicę Czarnoleską z Żakowicką. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił przetarg na zaprojektowanie i budowę drogi. Ogłoszenie zostało już skierowane do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej.

- Trasa N-S to jeden z filarów strefy wygodnego ruchu, którą chcemy tworzyć w najbliższym czasie, by równoważyć potrzeby wszystkich uczestników ruchu drogowego. Planowany odcinek z pewnością znacznie ułatwi poruszanie się po Radomiu nie tylko kierowcom, ale także rowerzystom, ponieważ na około 850 metrach powstanie nowy ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3,5 metra - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Nowy odcinek trasy N-S będzie miał 1,5 km długości. Szerokość drogi to 7 metrów. Znajdować się na niej będą dwa pasy ruchu, po jednym w każdą stronę. Zakres planowanych prac jest rozległy. Obejmuje on wykonanie oświetlenia, kanalizacji, odwodnienia oraz zjazdów. W kilku miejscach powstanie nowa sygnalizacja świetlna. Trasa N-S będzie się łączyła z ulicą Żakowicką w pobliżu węzła na ulicy Młodzianowskiej. U zbiegu trasy z ulicą Wjazdową powstanie natomiast dwupasowe rondo.

Drugi etap budowy trasy N-S ma się zakończyć do 30 września 2021 roku. Natomiast już w tym roku będzie gotowy śródmiejski odcinek, od ronda Mikołajczyka do Żeromskiego. - Ten fragment będzie przejezdny już na przełomie czerwca i lipca, a wjazd na wiadukty będzie możliwy na koniec października. Natomiast kiedy PKP przedstawi uzgodnioną i uwzględniającą nasze uwagi dokumentację dotyczącą modernizacji linii kolejowej, będziemy chcieli przystąpić do projektowania trzeciego odcinka trasy N-S, od ulicy Szklanej do Żółkiewskiego - zapowiada wiceprezydent Konrad Frysztak.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft