Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-04-12; 07:57:44 | Kultura
Łaźnia zaprasza na spotkanie z pionierem polskiego muralu
W ramach Światowego Dnia Sztuki, Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria Łaźnia zaprasza na spotkanie z Rafałem Roskowińskim.

Rafał Roskowiński, artysta urodzony w Radomiu, jest pionierem i legendą polskiego muralu. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, doktor sztuk pięknych, malarz akwarelowych obrazów i wielkoformatowych murali o tematyce patriotycznej. Jego postawę twórczą napędza przekonanie, że naród nie znający swojej historii i nie rozumiejący jej, skazany jest na upadek. Podczas obchodów 1000-lecia Miasta Gdańsk, w 1997 roku, zorganizował Międzynarodowy Festiwal Malarstwa Monumentalnego, w wyniku którego powstało 10 realizacji malarskich na ścianach budynków mieszkalnych osiedla Zaspa w Gdańsku. Założyciel Gdańskiej Szkoły Muralu, platformy, która zapoczątkowała w Polsce zainteresowanie muralem na wielką skalę i stworzyła miejsce do dyskusji, doskonalenia warsztatu oraz integracji środowiska.

Spotkanie odbędzie się w ramach programu edukacyjnego Galerii Łaźnia.

Spotkanie odbędzie się 15 kwietnia (poniedziałek) 2019 r., godz. 18.00 w budynku przy ul. Żeromskiego 56.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft