Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-04-15; 14:33:59 | Radom
Powstanie Radomskie Centrum Wolontariatu „Kuźnia Obywatelska"
Urząd Miejski pozyskał z Unii Europejskiej pieniądze na realizację projektu Radomskie Centrum Wolontariatu „Kuźnia Obywatelska”. Projekt będzie realizowany przez Centrum Organizacji Pozarządowych. Ogólna jego wartość to ponad 561 tys. zł, a wartość dofinansowania - ponad 544 tys. zł. Realizacja i rekrutacja uczestników projektu ruszy 1 września.

Utworzenie „Kuźni Obywatelskiej” ma pomóc w przygotowaniu młodych radomian do wejścia na rynek pracy. Projekt umożliwi także bieżące wsparcie organizacji pozarządowych w prowadzonych przez nie działaniach. Szkolenia pozwolą uczestnikom na zdobycie umiejętności z zakresu tworzenia stron internetowych na potrzeby organizacji pozarządowych, a także obsługi medialnej wydarzeń, spotkań i innych działań prowadzonych przez radomskie organizacje pozarządowe. Wyposażenie techniczne zakupione w ramach projektu pozwoli na efektywne wsparcie tych działań, zarówno w okresie realizacji projektu, jak również po jego zakończeniu, a każda organizacja pozarządowa będzie mogła liczyć na pomoc wolontariuszy działających w „Kuźni Obywatelskiej”.

- Utworzenie przy Centrum Organizacji Pozarządowych „Kuźni Obywatelskiej” daje nowe możliwości wspierania przez miasto radomskich organizacji pozarządowych, bez których trudno sobie teraz wyobrazić wiele aspektów naszego życia społecznego i publicznego. Dotychczasowe wsparcie finansowe, merytoryczne, techniczne, szkoleniowe i organizacyjne, jakie oferuje naszym organizacjom pozarządowym COP, zostanie rozszerzone o działania wolontariuszy. Wspomogą oni stowarzyszenia, fundacje i kluby sportowe działające w naszym mieście, zyskując jednocześnie niezbędne na rynku pracy doświadczenie zawodowe – mówi Mateusz Tyczyński, dyrektor Kancelarii Prezydenta.

Głównym celem projektu jest podniesienie umiejętności społecznych młodych radomian, których kompetencje wymagają rozwoju z perspektywy potrzeb i wymogów rynku pracy. Jego uczestnicy wezmą udział w doradztwie indywidualnym, warsztatach, szkoleniach i spotkaniach integracyjnych pozwalających na podjęcie wolontariatu w radomskich organizacjach pozarządowych.

Projekt skierowany jest do 120 osób w wieku od 15 do 29 lat mieszkających lub uczących się w Radomiu.

W ramach projektu przewidziano:
- Utworzenie Radomskiego Centrum Wolontariatu - „Kuźni Obywatelskiej”, w tym zakup niezbędnego wyposażenia technicznego, które będzie mogło być wykorzystywane do realizacji działań na rzecz młodzieży, wolontariuszy i radomskich organizacji pozarządowych zarówno w ramach projektu, jak również po zakończeniu okresu realizacji projektu.
- Działania rozwijające kompetencje społeczne niezbędne na rynku pracy, w tym:
* Szkolenie z umiejętności społecznych,
* Szkolenie z podstaw wolontariatu,
* Szkolenie e - wolontariat,
* Szkolenie wychowawców kolonijnych,
* Szkolenie z tworzenia stron internetowych,
* Szkolenie medialne,
* Doradztwo zawodowe,

-Wolontariat w praktyce – wolontariat realizowany bezpośrednio przez uczestników projektu w radomskich organizacjach pozarządowych i na rzecz tych organizacji, co pozwoli na wykorzystanie zdobytych umiejętności w praktyce, a w przyszłości pozwoli na skuteczniejsze i bezproblemowe wejście na rynek pracy.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Działanie: 1.4 Młodzież solidarna w działaniu.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft