Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-04-23; 13:34:21 | Radom
Budżet Obywatelski 2020: wpłynęło ponad 300 projektów
Ponad 300 projektów zgłosili radomianie do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. W niedzielę zakończył się nabór wniosków.

– Przyjęliśmy w sumie 306 projektów, z czego 166 to projekty zgłoszone drogą elektroniczną, a 140 zostały złożone w formie papierowej. Co ciekawe aż 100 projektów, czyli jedna trzecia wszystkich wniosków, wpłynęło w okresie świątecznym – informuje Mateusz Tyczyński, dyrektor Kancelarii Prezydenta.

Zgłoszone projekty będą teraz weryfikowane pod kątem formalnym.

Na realizację obywatelskich projektów w przyszłym roku zostanie przeznaczona kwota 5,8 mln złotych, czyli o milion złotych więcej niż do tej pory. – Pomysły, które zgłosili radomianie są rozmaite i dotyczą różnych obszarów działalności miasta. Wnioski dotyczą m.in. udogodnień dla pieszych i rowerzystów, tworzenia terenów rekreacyjnych oraz poprawy estetyki miasta. Nie brakuje też projektów dotyczących sportu czy organizacji wydarzeń – wymienia Mateusz Tyczyński, dyrektor Kancelarii Prezydenta.

Karta do głosowania zostanie opublikowana 26 czerwca. Głosowanie na projekty zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego potrwa od 5 do 21 lipca. Listę zwycięskich projektów poznamy do 18 sierpnia.


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft