Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-04-25; 10:15:39 | Radom
Nowa linia nocna w Radomiu wyruszy na trasę
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że od nocy z 30 kwietnia na 1 maja 2019 roku (z wtorku na środę) będzie uruchomiona nowa linia nocna N3, kursująca z Idalina na Zamłynie. Możliwości przesiadek między autobusami linii nocnych będą przed dworcem PKP.

Nowa linia nocna N3 będzie kursowała w standardowych godzinach około 23:00-5:00 po następującej trasie: Idalin, Wiertnicza, Sadowa (powrót przez Wiśniową), Mazowiecka, Piękna, Przejazd, Idalińska, Słowackiego, 25 Czerwca, Beliny-Prażmowskiego, plac Dworcowy (dworzec PKP), Poniatowskiego, Dowkontta, Kościuszki, Narutowicza, Limanowskiego, Okulickiego, Główna, Planowa, Os. Zamłynie.

Na placu Dworcowym autobusy linii nocnej N3 będą zatrzymywały się na następujących przystankach: Dworzec PKP 01 (stanowisko obok stacji paliw) - kursami w kierunku pętli Idalin oraz Dworzec PKP 03(stanowisko środkowe) - kursami w kierunku pętli Os. Zamłynie. Po wyjeździe z placu Dworcowego autobusy nie będą natomiast stawać na żadnych innych przystankach w rejonie tego skrzyżowania.

Uwaga! Na przystankach Dworzec PKP 01, 03 i 05 (na placu Dworcowym) będą możliwe przesiadki. Autobusy będą tam miały kilkuminutowe postoje, co umożliwi pasażerom przesiadanie się między liniami N1, N2 i N3 (w dowolnych relacjach). Odjazdy w stronę wszystkich sześciu pętli będą o tych samych godzinach.

Uwaga! Pierwsze kursy linii N3 z obydwu pętli (w dniu 30 kwietnia przed północą) nie będą wyświetlane na tablicach Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej - nowa baza danych pojawi się w systemie od 1 maja (od godziny 0:00)!

W autobusach linii nocnych N1, N2 i N3 obowiązuje taryfa miejska (opłaty za przewozy, uprawnienia do przejazdów ulgowych oraz bezpłatnych, a także regulamin przewozu są takie same jak w autobusach na wszystkich liniach dziennych).

Informujemy, że ze względu na niewielkie zapotrzebowanie na przewozy w nocy, autobusy kursujących wówczas linii obsługują zasadniczo głównie tereny największych osiedli mieszkaniowych oraz okolice dworców i szpitali w Radomiu.

W związku z uruchomieniem linii nocnej N3 od 1 maja 2019 roku ulegną też korektom rozkłady jazdy autobusów linii 2 i 11 (dotyczy pierwszych kursów w dni powszednie, których godziny są zbliżone do odjazdów wspomnianej linii nocnej).

Źródło: MZDiK

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft