Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-04-25; 12:49:57 | Turystyka
Pobiegli dla Franka
8 100 złotych udało się zebrać podczas Biegu Charytatywnego Fundacji Ważkie Sprawy im. Agaty Bornikowskiej, który towarzyszył tegorocznej edycji Biegu Kazików. Cała kwota trafiła do niespełna 2-letniego Franka Szpilskiego.Chłopiec cierpi na wrodzony niedorozwój kości udowej. Jego kolano oraz biodro też nie jest w pełni wykształcone. Szansą dla Franka jest skomplikowana i bardzo kosztowna operacja rekonstrukcji kości udowej i kolana.

- Pierwszą diagnozą, jaką usłyszeliśmy po urodzeniu Franka była amputacja nóżki w wieku 8 tygodni. Jako jego rodzice nie zgodziliśmy się na to. Dopiero w ubiegłym roku pojawiła się szansa na to, by Franek mógł żyć normalnie. Operacja, która jest niezbędna i miałaby się odbyć w Polsce jest wyceniana na ponad 350 tysięcy złotych. Kwota, którą musimy zapłacić za sprawność naszego synka jest ogromna. Na chwilę obecną do celu pozostało do uzbierania niecałe 100 tysięcy złotych – mówi Karolina Szpilska, mama Franka.

Z pomocą ruszyli biegacze, którzy zorganizowali bieg charytatywny dla Franka.

– Dziękuję wszystkim uczestnikom, którzy brali udział zarówno w biegu głównym jak i w biegu charytatywnym. To była kolejna edycja Biegu Kazików, która była rekordowa. 1200 zawodników wystartowało w biegu głównym, około 150 osób w biegu charytatywnym i ponad 500 w biegach dzieci – informuje Artur Błasiński, organizator Biegu Kazików.

Bieg Kazików na stałe wpisał się w kalendarz imprez biegowych w Radomiu. Już od 12 lat odbywa się w ramach corocznych obchodów patrona miasta – Kazików. Od kilku lat imprezie towarzyszy także bieg charytatywny.

- Mam nadzieję, że dzisiejsza medycyna potrafi czynić cuda. Liczę, że ta mała cegiełka, którą przekazujemy w postaci czeku po Biegu Kazików, pomoże w zebraniu całej kwoty i Franek z sukcesem przejdzie tę skomplikowaną operację. Może za kilka lat sam Franek wystartuje w Biegu Kazików i będzie również promował bieg charytatywny tak, abyśmy wspólnie mogli pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz
powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft