Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-04-27; 00:07:24 | Radomski
Perły Powiatu - poznaliśmy twarze radomskiego biznesu!
Autentyczność, nowoczesność i pasja - to wybrane cechy firm i podmiotów, którym już po raz ósmy wręczone zostały nagrody w Konkursie Gospodarczym Starosty Radomskiego "Perła Powiatu". Gwiazdą, która podsumowała ten wyjątkowy wieczór, był Ryszard Rynkowski.

Konkurs jest tradycyjną okazją do wspierania działalności gospodarczej i rolniczej najbardziej skutecznych szefów firm i gospodarstw. Stanowi także promocję innowacyjnych przedsięwzięć oraz rozwiązań. Głównym celem konkursu było jednak wyróżnienie produktów, firm oraz gospodarstw rolnych, mających siedzibę na terenie powiatu radomskiego, osiągających najlepsze efekty ekonomiczne w 2018 roku.

O wyjątkowy klimat tegorocznej imprezy zadbali nie tylko licznie przybyli goście, z przedstawicielami Europarlamentu, Rządu RP i władz samorządowych, ale także prowadzący, z naczelnikiem wydziału promocji Starostwa Radomskiego, Markiem Oleszczukiem na czele.

Współzawodnictwo tradycyjnie odbyło się w pięciu kategoriach: Mała Firma Roku (zatrudniająca mniej niż 30 pracowników), Firma Roku (zatrudniająca 30 i więcej pracowników), Produkt Roku, Małe Gospodarstwo Rolne (powierzchnia mniej niż 20 ha) oraz Gospodarstwo Rolne (powierzchnia 20 ha i powyżej). Kandydatów do poszczególnych kategorii zgłaszać mogli burmistrzowie i wójtowie, organizacje reprezentujące przedsiębiorców i rolników, a także firmy bądź rolnicy w swoim własnym imieniu. Nadzór nad przebiegiem konkursu sprawowała kapituła, na której czele stał starosta radomski Waldemar Trelka. W skład kapituły weszli także: Katarzyna Wielocha, Agnieszka Pasek, Mariusz Strzecha, dr Elżbieta Siek. Warto podkreślić, że kandydaci do poszczególnych kategorii nie byli przypadkowi, ale musieli spełniać warunki określone w Regulaminie Konkursu zatwierdzonym przez Zarząd Powiatu Radomskiego. - To właśnie ich praca przekonuje o tym, jak wielki codzienny trud trzeba połączyć z ogromem wiedzy, nowoczesnością, systemem wartości, autentycznością oraz pasją - prezentowali tegorocznych triumfatorów przedstawiciele kapituły.

I tak, Małą Firmą 2018 roku został "DOORsystem" sp. J. Szwarczewski i Wspólnicy z Milejowic w gminie Zakrzew. Firmą 2018 roku został "IREKS PROKOPOWICZ" sp.z.o.o. z Milejowic w gminie Zakrzew. Małym Gospodarstwem Rolnym 2018 roku zostali Anna i Antoni Kołodziejczyk z Dęby w gminie Przytyk. Nagrodę dla Gospodarstwa Rolnego 2018 odebrał Jan Pluta z Kozinek (gmina Zakrzew). W kategorii Produkt Roku perłę otrzymała Betonowa Deska Tarasowa produkowana przez "BETON-PLUS" z Owadowa (gmina Jastrzębia).

Nagrodę specjalną za popularyzację dziedzictwa kulturowego, aktywizowanie lokalnej społeczności, kultywowanie regionalnych tradycji oraz integrację mieszkańców otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich Płaskowskie raki z Płaskowa (gmina Jedlińsk)

Galerię zdjęć z tego wydarzenia można obejrzeć klikając TUTAJ

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft