Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-04-29; 13:04:30 | Radom
1 maja – 15 lat Polski w Unii Europejskiej
1 maja 2019 r. będziemy świętować 15. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Radom włączył się w we wspólną samorządową kampanię europejską zorganizowaną przez Związek Miast Polskich.

W Radomiu od kilku lat przypominana jest obecność Polski w Unii majową uroczystością w centrum miasta. W tym roku uroczystości rozpoczną się o godz. 11.00. Na pl. Corazziego zbiorą się Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta Grandioso, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia, Gminna Orkiestra Dęta w Starej Błotnicy i wszyscy chętni.

Z placu Corazziego barwny pochód przejdzie pod fontanny przy ul. Żeromskiego. Tutaj pokaz swoich umiejętności dadzą Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia oraz Gminna Orkiestra Dęta w Starej Błotnicy. Tradycyjnie już z pokazem musztry paradnej wystąpi Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta Grandioso – jedna z najlepszych młodzieżowych orkiestr dętych na świecie.

O godz. 12.00 hymn Europy „Odę do radości” zaśpiewa i zachęci radomian do wspólnego śpiewania Chór Nauczycielski Festa Allegra. W tym samym czasie „Oda do Radości” zostanie odśpiewana w dziesiątkach miast i miejscowości całej Polski.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft