Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-04-29; 13:08:44 | Radom
Przetarg na autobusy elektryczne rozstrzygnięty
Firma Solaris Bus & Coach wygrała przetarg na dostawę 10 autobusów elektrycznych wraz z ładowarkami ogłoszony przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w ramach tzw. projektu multimodalnego. Za swoją usługę producent zaproponował kwotę prawie 32 milionów złotych. Jednocześnie zwycięzca przetargu udzielił trzyletniej gwarancji na autobusy Urbino 12 Electric oraz całą infrastrukturę ładującą.

- To pierwszy rozstrzygnięty przetarg w ramach projektu multimodalnego. Zakup elektrycznych autobusów to istotny element tworzonej w Radomiu Strefy Wygodnego Ruchu. Chcemy wprowadzać rozwiązania mające równoważyć potrzeby kierowców, rowerzystów i pieszych, a także zachęcić radomian do korzystania z komunikacji miejskiej. Musimy zadbać o odpowiedni komfort pasażerów. Nowe, elektryczne autobusy to z całą pewnością wygoda, ale też, co bardzo istotne, mniejszy hałas i mniejsze zanieczyszczenie powietrza - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Przypomnijmy, że przedmiotem postępowania był zakup 10 pojazdów elektrycznych wraz z ładowarkami. Dwie z nich to tak zwane ładowarki pantografowe, umożliwiające szybkie naładowanie pojazdu między kursami. Mają one stanąć na pętlach na Południu oraz Gołębiowie I. Dodatkowo ma być kupionych także 10 ładowarek, które będą zamontowane w zajezdni autobusowej.

Zgodnie z założeniami nowe, elektryczne autobusy powinny się pojawić na radomskich ulicach w połowie przyszłego roku.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft