Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-04-30; 10:25:05 | Radom
W Radomiu powstanie drugi PSZOK
Przy ulicy Wjazdowej powstanie drugi Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Urząd Miejski rozstrzygnął przetarg na jego zaprojektowanie i budowę. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Wielobranżowe A-Z BUD z Radomia, które zaproponowało cenę ponad 3,6 milionów złotych i udzieliło 6-letniej gwarancji.

Inwestycja będzie współfinansowana z funduszy unijnych. Miasto ma na ten cel przyznane ponad 2 miliony złotych.

Obecnie w Radomiu działa tylko jeden Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, który mieści się przy ulicy Witosa. - Drugi ma służyć przede wszystkim mieszkańcom południowej części miasta. Po uruchomieniu punktu przy ulicy Wjazdowej nasz system zbiórki odpadów będzie kompletny – ocenia wiceprezydent Konrad Frysztak

Przy ulicy Wjazdowej ma powstać rampa umożliwiająca rozładunek poszczególnych rodzajów odpadów do osobnych kontenerów, pomieszczenia magazynowe do zbiórki odpadów niebezpiecznych oraz tzw. ekobazar, czyli miejsce, w którym będą gromadzone odpady nadające się do ponownego wykorzystania. W planie jest też utworzenie ścieżki edukacyjnej, która ma powstać przede wszystkim z myślą o najmłodszych mieszkańcach miasta. W punkcie nieodpłatnie będą przyjmowane m.in. odpady wielkogabarytowe, np. meble, sprzęt RTV i AGD, zużyte opony, odpady budowlane i inne.

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych ma zostać oddany do użytku pod koniec lipca 2020 roku.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft