Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-04-30; 16:34:31 | Radom
Grzegorz Janduła: - Na wszystko są dokumenty!
Dobiega końca inwentaryzacja hali widowiskowo-sportowej i stadionu piłkarskiego wchodzących w skład Radomskiego Centrum Sportu. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zgodnie z planem 9 maja ogłosi przetarg na dokończenie inwestycji. Jak informuje prezes spółki, Grzegorz Janduła (na zdjęciu), MOSiR odzyskał już 10,5 milionów złotych w ramach gwarancji.

Odnosząc się do słów posła Marka Suskiego, mówiącego, że MOSiR zapłacił za prace i elementy, które nie zostały wykonane, radomski magistrat informuje, że nie jest prawdą, że nie ma trybun mobilnych. Trybuny są zabezpieczone i są w posiadaniu MOSiR-u. Nie jest też prawdą, że brakuje zadaszenia. Konstrukcja dachu jest wyprodukowana i jest w posiadaniu MOSiR-u. Nie jest prawdą że nie ma systemu drenażu i zraszania - wszystkie te elementy są w posiadaniu MOSiR-u - czytamy w komunikacie.

- Za wszystkie wyżej wymienione elementy MOSiR zapłacił zgodnie z przepisami i zapisami regulującymi stosunki pomiędzy spółką a wykonawcami - zaznacza prezes MOSiR, Grzegorz Janduła. Nie jest też prawdą, że inwestor zapłacił 15 milionów złotych za elementy i prace budowlane, które nie zostały wykonane. Na wszystko są dokumenty, pod którymi podpisali są również przedstawiciele firmy Maxto, jednego z konsorcjantów. - Politycy PiS nie pierwszy raz wprowadzają mieszkańców w błąd podając informacje, które nie są prawdziwe. To nie służy całej inwestycji, która jest tak ważna dla Radomia. Wszystkim nam powinno zależeć na dokończeniu budowy Radomskiego Centrum Sportu - mówi dyrektor Kancelarii Prezydenta, Mateusz Tyczyński, dodając, że liczy na dalszą dobrą współpracę z Ministerstwem Sportu.

Przypominamy, że MOSiR już w styczniu zawiadomił organy ścigania, które badają czy mogło dojść do nieprawidłowości przy budowie i w rozliczaniu prac przez wykonawcę i inspektorów nadzoru. - Jesteśmy zainteresowani wyjaśnieniem wszelkich okoliczności związanych z przestrzeganiem procedur przy realizacji inwestycji - podkreśla prezes MOSiR, Grzegorz Janduła.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft