Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-05-05; 21:39:43 | Radom
Nabór do szkół ponadpodstawowych
Ponad 8700 miejsc przygotowały radomskie licea i szkoły zawodowe dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów. Nabór ruszy 13 maja i będzie prowadzony drogą elektroniczną. Natomiast już od 6 maja kandydaci będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną radomskich szkół ponadpodstawowych. Wszystkie informacje będą dostępne na stronie www.oswiatawradomiu.pl.

- Rok szkolny 2019/2020 będzie nietypowy, ponieważ w pierwszych klasach będą się uczyć się absolwenci klas ósmych, jak i absolwenci trzecich klas wygaszanych gimnazjów. Dlatego też radomskie szkoły ponadpodstawowe przygotowały decydowanie więcej miejsc niż w roku szkolnym 2018/2019 - mówi Emilia Romanowska, kierownik Referatu ds. Oświaty UM w Radomiu.

Radomskie licea są gotowe przyjąć do pierwszych klas 3360 osób. Młodzież może wybierać wśród propozycji 11 liceów ogólnokształcących. Szkoły te są gotowe utworzyć łącznie 105 oddziałów. Oprócz klas ogólnych, są wśród nich m.in. klasy dwujęzyczne, integracyjne i sportowe.

W technikach i szkołach branżowych przygotowano 5376miejsc, w technikach 3264 miejsc, w szkołach branżowych I stopnia 2112. W tych szkołach utworzono 168 oddziałów.

Nabór do szkół ponadpodstawowych będzie się odbywał za pośrednictwem strony www.oswiatawradomiu.pl. Tam kandydaci znajdą pełną ofertę poszczególnych placówek. Absolwenci będą mogli wskazać maksymalnie cztery szkoły, a w nich dowolną liczbę oddziałów. - W tym roku ta oferta jest rozszerzona, kandydaci mogą wskazać nie trzy szkoły jak było do tej pory, a cztery. Jest to bardzo ważne, ponieważ daje uczniom większe możliwości zakwalifikowania się do szkoły ponadpodstawowej – podkreśla Emilia Romanowska kierownik, Referatu ds. Oświaty w UM w Radomiu.

Listy przyjętych zostaną wywieszone 16 lipca.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft