Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-05-10; 11:48:50 | Radom
Rozpoczął się remont kwatery wojennej na Firleju
Rozpoczął się remont kwatery wojennej na Firleju. To jeden z projektów realizowanych w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Prace wykonuje firma Palmett z Warszawy. Jej oferta w przetargu opiewała ponad 643 tys. złotych.

Obecnie trwają prace rozbiórkowe wraz z wycinką krzewów. Projekt zagospodarowania kwatery przewiduje m.in. nowe uformowanie mogił, wykonanie nowych kamiennych obrzeży i 103 nowych krzyży z granitu, nowych chodników z kostki betonowej, nawierzchni trawiastej mogił z trawy z rolki, a także systemu automatycznego nawadniania zieleni. Usunięte zostaną też stare krzewy i drzewa, a zwłaszcza stare brzozy stwarzające zagrożenie nie tylko dla nowej infrastruktury, ale również dla grobów sąsiadujących z kwaterą wojenną.

Zgodnie z umową prace powinny się zakończyć do 5 września tego roku. W przyszłym roku przeprowadzone zostaną nowe nasadzenia krzewów i drzew niskopiennych na terenie kwatery.

Projekt zgłoszony do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego obejmuje także remont pomnika na terenie kwatery. Przed przystąpieniem do prac nad jego konserwacją, potrzebna jest opinia techniczna. Na postumencie wraz ze schodami i na samym pomniku widoczne są bowiem ubytki, rozwarstwienia i ślady korozji. Dlatego najpierw zlecone zostało wykonanie dokumentacji projektowej i kosztorysu robót przy pomniku. Mają być one gotowe do 10 czerwca br.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft