Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-05-13; 14:40:12 | Kultura
Policjanci zapraszają na noc muzeów
Noc Muzeów jest jednym z największych wydarzeń tego typu w Polsce. Co roku biorą w niej udział muzea, uczelnie, kina, teatry i inne interesujące placówki. W tym roku, z okazji 100. rocznicy utworzenia Policji Państwowej, pierwszy raz w tej ogólnopolskiej imprezie weźmie udział Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu. Zaprasza w godz. 18-23

Tegoroczna Noc Muzeów 2019 w Radomiu odbędzie się 18 maja. W jej ramach będzie można bezpłatnie zwiedzać radomskie muzea i inne instytucje kulturalne, które dodatkowo przygotują atrakcyjny program dla swoich gości. Formuła Nocy Muzeów od lat pozostaje niezmienna, uczestnicy w ciągu kilku nocnych godzin zwiedzają różne instytucje i placówki kulturalne, które często przygotowują specjalne wydarzenia na ten wyjątkowy dzień w roku. W wielu miastach udostępniane są miejsca, które na co dzień są niedostępne dla zwiedzających.

W tym roku pierwszy raz w Nocy Muzeów będzie brała udział Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu. Impreza rozpocznie się o godz. 18 musztrą paradną w wykonaniu Kompanii Reprezentacyjnej Klas Policyjnych Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu (pokaz zostanie powtórzony o godz. 20 i 21.45). Przed wejściem do budynku KWP (od ul. 11-go Listopada) będzie można zapoznać się z parkiem maszynowym (samochody, motocykle), który w codziennej służbie wykorzystują policjanci. Będzie można także bezpłatnie oznakować rower (wymagany dowód osobisty oraz potwierdzenie zakupu). W Sali Tradycji KWP będzie można zobaczyć m.in. mundur Policji Państwowej, zdjęcia oraz starą broń. Natomiast w Sali Konferencyjnej KWP na wszystkich zwiedzających czekają stoiska policjantów z wydziałów: Prewencji, Ruchu Drogowego, Kadr i Szkolenia, Laboratorium Kryminalistycznego, Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu oraz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Radomiu. Odbędzie się także pokaz tresury psa policyjnego wyszkolonego do wykrywania narkotyków przygotowany przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu oraz pokaz z poligrafu (wykrywacza kłamstw), który przygotowali policjanci z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Pokazy w KWP zs. w Radomiu będą skoordynowane z pokazami w Sądzie Okręgowym w Radomiu, gdzie będzie można się dostać specjalną „muzealną” linią autobusową - informuje Zespół Prasowy KWP.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft