Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-05-14; 12:36:04 | Radomski
Kolejne decyzje lokalizacyjne ws. budowy linii kolejowej Radom - Warszawa
Wojewoda Mazowiecki wydał dwie decyzje lokalizacyjne w zakresie budowy, przebudowy i rozbudowy linii kolejowej nr 8 Warszawa Okęcie – Radom. Decyzje Wojewody mają rygor natychmiastowej wykonalności ze względu na ważny interes społeczny i gospodarczy. Inwestorem są PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Decyzje dotyczą budowy, przebudowy i rozbudowy linii kolejowej nr 8 Warszawa Okęcie – Radom w zakresie odcinka stanowiącego stację Warka, wraz z budową nastawni Warka oraz budowy, przebudowy i rozbudowy linii kolejowej nr 8 Warszawa Okęcie – Radom w zakresie szlaku Warka - Dobieszyn.

- Linia ta wykorzystywana jest w ruchu pasażerskim i towarowym. Jest to linia o znaczeniu państwowym. Inwestycja wpłynie pozytywnie na warunki komunikacyjne mieszkańców. Linia kolejowa nr 8 łączy stację Warszawa Zachodnia ze stacją Kraków Główny Osobowy. Zakres prac określonych w decyzji obejmuje również dołączenie do istniejących torów kolejowych sieci i urządzeń linii kolejowej w zakresie zapewniającym ciągłość infrastruktury technicznej i prowadzenia ruchu kolejowego -czytamy w komunikacie wojewody mazowieckiego.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft