Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-05-14; 16:15:22 | Kultura
Kuźnia zaprasza na ostatnie spotkania w tym półroczu
Kuźnia Artystyczna Amfiteatru zaprasza w sobotę i w niedzielę na ostatnie w tym półroczu spotkania z cyklu "Wkręć się w warsztat" i "Wkręć się w teatr"

Wkręć się w warsztat – Być jak Leonardo da Vinci (18 maja, sobota). Podczas zajęć 18 maja najmłodsi wraz z rodzicami będą mieli okazję wcielić się w rolę artysty i wykonać prace inspirowane jego twórczością. Tym razem dzieci zapoznają się z postacią Leonarda da Vinci - "człowieka renesansu", który właśnie dzięki niezwykłym umiejętnościom malarskim zdobył największą popularność. Jego prace "Mona Lisa" i "Ostatnia Wieczerza" zajmują czołowe miejsca na listach najsłynniejszych obrazów świata.

Warsztaty poprowadzi Joanna Kowalczyk. Warsztaty o godz. 10 i 12, kupując bilet, należy wybrać porę spotkania. Wstęp: 10 zł – wejście rodzinne (1 dziecko + 1 dorosły).

Bilety na biletyna.pl i w kasie Kuźni Artystycznej. Bilety zniżkowe
przysługuje na Kartę Rodziny z Osobą Niepełnosprawną.

W niedzielę, 19 maja natomiast odbędą się spotkania "Wkręć się w teatr - Bajkomat". „Bajkomat” Teatru Gry i Ludzie to bardzo nietypowa maszyna, która daje dzieciom bajki. Dzięki niej w pewnym szarym i zwyczajnym miasteczku wcale nie jest smutno. Ale niestety, któregoś dnia bajkomat się psuje... Czy bohaterowie z pomocą dzieci odnajdą sposób, aby go naprawić?

Na spektakl, pełen dowcipu, muzyki i barw, składają się dwie historie: O niesfornym Jaśku, który dostrzega piękno w deszczowej pogodzie i o królestwie Bałaganu, w którym zaczynają się kłopoty z powodu zaginięcia małego pieska. Wykorzystane tu zostały elementy teatru lalkowego, choć nie są to typowe pacynki, kukiełki oraz gra w żywym planie. Autorzy spektaklu pragną zachęcić widzów, zarówno dużych jak i małych do twórczej zabawy z bajką, tą dobrze znaną z literatury, jak i tą wymyśloną w jednej chwili, zaklętą w zwykłych przedmiotach.

Wstęp: 10 zł – bilet pojedynczy; 30 zł – bilet rodzinny na biletyna.pl i w kasie Kuźni Artystycznej. Bilety zniżkowe przysługuje na Kartę Rodziny z Osobą Niepełnosprawną.

Spektakle o godz. 10 i 12 przy ul. Daszyńskiego 5

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft