Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-05-20; 13:57:12 | Radom
Na Glinicach powstanie nowa sala gimnastyczna
W tym roku rozpocznie się budowa nowej sali gimnastycznej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 31, przy ulicy Białej. Urząd Miejski ogłosił przetarg na wykonanie prac budowlanych.

- Konsekwentnie realizujemy duże i ważne dla radomskiej oświaty inwestycje. Już oddaliśmy dwie nowe sale sportowe przy ulicy Ceglanej i Kolberga. Jesteśmy też na finiszu budowy nowoczesnej sali sportowej przy ulicy Kieleckiej, a teraz ogłaszamy przetarg na budowę sali gimnastycznej przy ulicy Białej. Będzie ona nowoczesna, funkcjonalna, połączona ze szkołą. Chcemy, żeby ten obiekt był wykorzystywany nie tylko przez społeczność szkolną, ale także przez mieszkańców dzielnicy Glinice – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Budynek Publicznej Szkoły Podstawowej nr 31 to obiekt z początku lat 50. - Jest to ostatnia szkoła w Radomiu, która nie posiada sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia. To inwestycja, która poprawi funkcjonalność tej szkoły i jest bardzo ważna z punktu widzenia rozwoju najmłodszych. Pragnę zwrócić uwagę, że szkoła jest w tej chwili ośmioklasowa, czyli ta infrastruktura będzie służyła większej liczbie uczniów – zaznacza wiceprezydent Karol Semik.

Sala gimnastyczna przy PSP nr 31 przy ul. Białej będzie miała wymiary 40x20 metrów. Zgodnie z projektem powstanie także całe zaplecze sanitarne oraz szatnie. Sala będzie też dostosowana do wykorzystywania poza godzinami lekcyjnymi. Segment sportowy będzie posiadał oddzielne, niezależne wejście. – W ten sposób wywiązujemy się z obietnic wyborczych. Budowa nowej sali gimnastycznej przy PSP nr 31 to realizacja jednego z naszych zobowiązań. Czekamy na oferty i do lipca 2021 roku chcemy oddać segment sportowy, który będzie niezależny od głównego budynku szkoły. Sala gimnastyczna będzie również wyposażona w trybuny. Będzie około 160 miejsc siedzących. Wystąpiliśmy również do ministerstwa sportu o dofinansowanie tej inwestycji i mam nadzieję, że uda się nam je uzyskać. W tej chwili będziemy przygotowywać również dokumentację termomodernizacji budynku szkoły – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Na oferty w przetargu Urząd Miejski czeka do 4 czerwca.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft