Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-05-21; 09:13:04 | Radom
Kto odbierze odpady w Radomiu od lipca?
Trwa weryfikacja złożonych ofert w przetargu na usługę odbioru i transportu odpadów komunalnych na okres od 1 lipca 2019 do 30 września 2022 roku. Obecnie obowiązujące umowy na odbiór odpadów komunalnych wygasają z końcem czerwca.

Przetarg na usługę odbioru i transportu odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, z uwzględnieniem podziału miasta na pięć sektorów, Urząd Miejski w Radomiu ogłosił w kwietniu. Jego szacunkowa wartość wynosiła ponad 66 milionów złotych. Oferty złożone przez zainteresowane firmy zostały już otwarte. Teraz trwa ich weryfikacja pod kątem formalnym. Łączna wartość najtańszych ofert złożonych w poszczególnych sektorach wynosi 42 miliony złotych. - Oferty są tańsze niż się spodziewaliśmy, ale jednocześnie średnio o 20 procent są wyższe od obecnego poziomu kosztów odbioru odpadów. To w dużej mierze efekt wzrostu cen energii oraz minimalnej płacy, co firmy z całą pewnością uwzględniły w swoich ofertach. Trzeba też się spodziewać, że wzrośnie ustalana przez rząd opłata za składowanie odpadów - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Świadczeniem usługi na rzecz miasta są zainteresowane firmy: Suez Wschód, PreZero Service Wschód, Radkom, Interbud, Eko-Estetyka, Ekola. Propozycje cen w poszczególnych sektorach są zróżnicowane, wahają się od ponad 7 do 12 milionów złotych.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft