Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-05-21; 09:38:44 | Radom
Ruszają XVI Radomskie Dni Godności
W środę (22 maja) rozpoczną się XVI Radomskie Dni Godności. Przez trzy dni niepełnosprawni mieszkańcy miasta będą symbolicznie rządzić Radomiem. Nie zabraknie atrakcji dla ciała i dla ducha.

- Zapraszam wszystkich radomian do udziału w Dniach Godności. Każdy będzie mógł przekonać się jak wartościowe są osoby niepełnosprawne, jak wiele potrafią i jak pięknie potrafią dzielić się tym co umieją najlepiej – mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Tradycyjnie Radomskie Dni Godności zainauguruje msza święta w intencji osób niepełnosprawnych, która odbędzie się w kościele św. Jana Chrzciciela przy ulicy Rwańskiej 22 maja o godz. 11.00. Następnie barwny korowód prowadzony przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą „Grandioso” przejdzie przez centrum miasta na Plac Corazziego, gdzie prezydent Radomia przekaże przedstawicielom środowisk osób niepełnosprawnych symboliczny klucz do bram miasta. Na scenie swoje zdolności zaprezentują osoby niepełnosprawne, a wokół sceny pojawią się stanowiska, na których będzie można obejrzeć prace wykonane przez niepełnosprawnych. Tego samego dnia odbędzie się też pokaz mody. Będzie można obejrzeć m.in. kolekcję sukien ślubnych i wieczorowych oraz garniturów. Na zakończenie wystąpi lwowski kwartet LeonVoci. Zespół zaprezentuje muzykę klasyczną we współczesnych aranżacjach.

W czwartek (23 maja) o godz. 12.00 na Placu Corazziego rozpocznie się II Mazowiecki Festiwal Twórczości Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Tacy Sami”.

Ostatniego dnia obchodów, czyli w piątek (24 maja) na stadionie MOSiR, przy ulicy Narutowicza odbędzie się integracyjny festyn sportowo – rekreacyjny. Start o godz. 13.00. W programie znajdą się m.in. paraolimpiada dla przedszkolaków, gry i zabawy sportowe, park rozrywki oraz grill. XVI Radomskie Dni Godności zakończy Piknik Organizacji Pozarządowych, który rozpocznie się o godz. 15.00. W ramach imprezy zostanie rozegrany mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami NGO i samorządowcami. Przewidziano też liczne konkursy oraz gry i zabawy sportowe.

Główną ideą Dni Godności jest przełamywanie barier społecznych poprzez szeroko pojętą integrację osób niepełnosprawnych z mieszkańcami miasta.

Organizatorem wydarzenia jest Radomskie Forum Integracyjne.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft