Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-05-22; 08:11:10 | Radom
Polsko-niemiecka wymiana policyjnych doświadczeń
Na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu gościła ostatnio delegacja policjantów z Niemiec z Brandenburgii, którzy odwiedzili nasz kraj w ramach programu Erasmus+.

Pierwszego dnia pobytu policjanci z Niemiec zapoznali się ze specyfiką pracy w Wydziale Prewencji. Została im zaprezentowana struktura organizacyjna oraz zadania Polskiej Policji, realizowane na terenie KWP zs. w Radomiu działania profilaktyczne, projekty w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka, a także debaty społeczne. Omówiono również problematykę przemocy w rodzinie, przestępczości nieletnich oraz dzielnicowych. Na koniec zostało im zaprezentowane narzędzie policyjne jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Niemieccy policjanci opowiedzieli również o modelu działania Policji w Niemczech, a konkretnie w Brandenburgii.

Drugiego dnia pobytu delegacja niemiecka uczestniczyła w Wyszkowie w Zlocie Wychowania i Profilaktyki. Jego celem było pokazanie młodym ludziom, że można żyć, kiedy nie ograniczają uzależnienia, kiedy jest się wolnym człowiekiem.

Niemieccy policjanci byli bardzo zainteresowani przedsięwzięciami realizowanymi na terenie Mazowsza, nie ukrywając, że będą się nimi inspirować przy podejmowaniu działań w swoich jednostkach na terenie Niemiec - informuje Magdalena Warchoł z WP KWP zs. w Radomiu.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft