Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-05-22; 08:20:42 | Radom
W Radomiu znów będzie magicznie!
Przed nami 8 edycja Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicznych i Precyzji. 25 i 26 maja radomianie znów będą mieli okazję podziwiać niezwykłe występy artystów ulicznych z całego świata.

Wydarzenie już na stałe wpisało się w kalendarz imprez plenerowych Radomia. Festiwal co roku przyciąga na radomski deptak prawdziwe tłumy. Jest to jedyna okazja, by podziwiać legendarne pokazy największych gwiazd sztuki ulicznej. – Cieszymy się, że jako miasto po raz kolejny wspólnie możemy zrobić coś tak niezwykłego, bo Radom jest miejscem niezwykłym na co dzień, a przez ten weekend będzie wręcz magicznym. To wszystko dzięki Adrianowi, który w Radomiu powoli zaczynał, a teraz jego kariera gna i bardzo się cieszę, że daje szansę, by to w Radomiu rozpoczęły się kolejne takie magiczne kariery jak jego – mówi Mateusz Tyczyński, dyrektor Kancelarii Prezydenta.

Tegoroczna edycja wyróżnia się całkiem nową obsadą zagranicznych artystów. - Specjalnie dla mieszkańców Radomia do naszego miasta przyjedzie pięciu artystów zagranicznych, w tym czterech debiutujących w Polsce. Wśród nich znajdą się takie gwiazdy jak Stickman. To legendarny artysta pochodzący z Kanady. Ma na swoim koncie kilkanaście rekordów i jako jedyny na świecie potrafi żonglować jednocześnie granatem, maczetą i włączoną piłą łańcuchową. Wystąpi też Zaktakular, artysta pochodzący z Nowej Zelandii i prezentujący w swoim pokazie elementy akrobatyki w kole, balansowania na wysokości, żonglerki oraz połykania ognia. Nie zabraknie znanego radomskiej publiczności artysty pochodzącego z Chile, czyli El Kote. Znany jest ze swojej teatralnej improwizacji, dzięki czemu każdy jego występ jest unikatowy i trafia do każdej publiczności – wymienia Adrian Pruski, współorganizator festiwalu.

Ponadto wystąpi Jack Flash, światowej klasy artysta urodzony w Australii, jednak od pewnego czasu stale zamieszkujący w Chorwacji. Przedstawia cyrkowo-komediowo-akrobatyczne show, zawierające elementy żonglowania 5 maczetami. Swoje akrobacje prezentuje na 3,5-metrowej konstrukcji. Radomianie będą też mogli podziwiać umiejętności duetu Les Dudes. To para zarówno sceniczna jak i życiowa, prezentuje niezwykle zabawne show oparte na cyrkowych numerach, akrobacjach oraz teatralnych animacjach

Dodatkowo wystąpią też polscy przedstawiciele sztuki ulicznej. Nie zabraknie profesjonalnych iluzjonistów, kuglarzy, pole dancerek, poskramiaczy ognia, żywych rzeźb, muzyków oraz strefy animacji dla najmłodszych. W tym roku dla dzieci będzie zorganizowany namiot, w którym będzie czekać wiele atrakcji. Spacerując wzdłuż ulicy Żeromskiego będzie można spotkać lewitujące postacie, baloniarza, bańkarzy, stoiska z malowaniem twarzy oraz szczudlarzy zachęcających do wspólnej zabawy.

Scena główna, na której będą się odbywać pokazy zagranicznych artystów, będzie ustawiona na fontannach, a kolejne punkty sceniczne będą zlokalizowane wzdłuż ulicy Żeromskiego oraz na Placu Corazziego.

8 edycja Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicznych i Precyzji odbędzie się 25 maja w godzinach 17:00-21:30 oraz 26 maja w godzinach 16:00-21:30.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft