Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-05-22; 15:28:30 | Radom
Rozpoczęły się Radomskie Dni Godności
Rozpoczęły się XVI Radomskie Dni Godności. Celem trzydniowego cyklu imprez jest przełamywanie barier społecznych poprzez szeroko pojętą integrację osób niepełnosprawnych z mieszkańcami miasta.

- Dziś w sposób szczególny zwracamy uwagę na potrzeby osób niepełnosprawnych i i pokazujemy ich umiejętności. Radom jest jednak miastem przyjaznym dla tej grupy mieszkańców także na co dzień. Wprowadziliśmy m.in. kartę rodziny osoby z niepełnosprawnością. Byliśmy pierwszym miastem w Polsce, które nie wprowadziło tu żadnego ograniczenia wiekowego. Inne miasta się na nas wzorują. Ponadto systematycznie likwidujemy bariery architektoniczne, rozwijamy politykę wytchnieniową oraz wspieramy działalność warsztatów terapii zajęciowej - mówił podczas inauguracji Dni Godności wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Dni Godności rozpoczął barwny korowód i festyn na placu Corazziego. Były występy artystyczne, kiermasz prac wykonanych przez osoby niepełnosprawne oraz pokaz mody.

W czwartek (23 maja) o godz. 12.00 na Placu Corazziego rozpocznie się II Mazowiecki Festiwal Twórczości Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Tacy Sami”. Z kolei w piątek (24 maja) na stadionie MOSiR, przy ulicy Narutowicza odbędzie się integracyjny festyn sportowo – rekreacyjny. Początek o godz. 13.00. W programie są m.in. paraolimpiada dla przedszkolaków, gry i zabawy sportowe, park rozrywki oraz grill. XVI Radomskie Dni Godności zakończy Piknik Organizacji Pozarządowych, który rozpocznie się o godz. 15.00. W ramach imprezy zostanie rozegrany mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami NGO i samorządowcami. Przewidziano też liczne konkursy oraz gry i zabawy sportowe.

Organizatorem wydarzenia jest Radomskie Forum Integracyjne.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft