Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2019-05-30; 15:11:06 | Radomski
O szpitalu w Iłży i projekcie multimodalnym
Podczas majowej sesji Rady Powiatu Radomskiego starosta przekazał Radnym informację o pracy Zarządu pomiędzy sesjami oraz o wykorzystaniu środków unijnych i własnych na zadania inwestycyjne.

Jednym z ważniejszych punktów było udzielenie szpitalowi w Iłży nieoprocentowanej pożyczki w wysokości 1 miliona złotych. Zobowiązanie zostało zaciągnięte na okres pięciu lat, a zostanie przeznaczone na zapłatę niezbędnych dostaw towarów i usług.

Pożyczka na spłatę zobowiązań
- Pełniąca obowiązki dyrektora SP ZOZ w Iłży pani Marzena Barwicka przestawiła sytuację finansową i organizacyjną szpitala. Jak powiedziała, od lipca 2018 roku szpital nie regulował zobowiązań finansowych, co spowodowało wzrost zobowiązań wymagalnych przeterminowanych do poziomu ponad 1,5 miliona złotych – mówi Roman Frąk, wicestarosta radomski.

Jak przypomina wicestarosta, po sprawdzeniu tej informacji przez Wydział Zdrowia Starostwa Powiatowego w Radomiu, jeszcze przed sesją został złożony wniosek do Zarządu Powiatu o udzielenie szpitalowi pożyczki w kwocie 1 miliona złotych.

- Rada Powiatu zaakceptowała decyzję Zarządu o udzieleniu pożyczki, a Radni jednogłośnie poparli ten wniosek – dodaje wicestarosta Roman Frąk.

Radni podjęli także uchwałę o zmianach statutu Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej - Szpital w Iłży oraz ustalili skład osobowy komisji do przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora tej placówki.

Realizacja projektu multimodalnego

Innym istotnym wątkiem była informacja o realizacji projektu multimodalnego, który Powiat Radomski prowadzi wraz z Gminą Miasta Radomia. Wydatki refunduje Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

- W dalszym ciągu jest tam weryfikowany nasz wniosek z grudnia, wobec czego nie mogliśmy złożyć kolejnego wniosku o płatność w lutym i kwietniu, a mieliśmy to robić co dwa miesiące. Nasze dotychczasowe wydatki nie mogą zostać zrefundowane. Poprosiliśmy lidera projektu, a więc miasto Radom, by interweniowało w tej sprawie. Odbyłam również spotkanie w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych, podczas którego zapewniano mnie, że nasze wnioski zostaną bardzo szybko zweryfikowane - mówiła Joanna Chojnacka, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych w Radomiu.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft